Diğer SporlarSpor

Klasikler nefes kesti2018 Royalton Klasik Otomobil Şampiyonası’nın dördüncü yarışını, Olgun Bıçak-Fehim Öztoker ikilisi kazandı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) tarafından organize edilen 2018 Royalton Klasik Otomobil Şampiyonası’nın dördüncü yarışı tamamlandı. Büyük finaller öncesi son yarışın galibi Olgun Bıçak-Fehim Öztoker ekibinin oldu.

klasikler

İlkbahar ve Yaz faaliyetlerinin ardından Güz organizasyonlarına geçtiğimiz pazar günü merhum Yusuf Tosun anısına yapılan 1.Rock Oil Klasik Otomobil Rallisi ile başlandı. Yarış toplam 47 klasik aracın katılımı ile gerçekleşti.  Derneğin 2018 yılının beş ralliden oluşan yarış takviminin dördüncüsü olan 1.Rock Oli Klasik Otomobil Rallisinin ardından ekim ayında dördüncü kez tekrarlanacak olan Bosphore Card sponsorluğundaki büyük ralli ile yarış sezonu tamamlanacak.

Bu yılın şubat ayında vefat eden dernek üyesi merhum Yusuf Tosun anısına yapılan zorlu yarış için pazar günü Lefkoşa Taşkınköy bölgesinden start alan ekipler sırasıyla Dikmen-Taşkent etabını geçerek ikinci etap olan Alevkayası-Değirmenlik parkurunu tamamladılar. Günün en zor ve en uzun son etabı olan Akıncılar Tünel yolu, Gaziköy ve Aslanköy etabını tamamlayan yarışmacılar Demirhan’da bulunan Özgitler Restorana vararak yarışı noktaladılar.

Zorlu yarışı 1961 model Opel Rekord P2 ile Olgun Bıçak-Fehim Öztoker kazanarak kürsünün zirvesinde yer aldılar. Tecrübeli ekip Çağan – Derya Ilgar çifti 1979 model Mercedes Benz 280 SLC araçları ile ikinciliği elde ederken üçüncülük ise 1979 model Mercedes Benz 350 SL klasikleriyle şampiyona lideri ve 2017 şampiyonu Ali Kelebek – Pembe Kelebek çiftinin oldu.

Yarış sonrasında düzenlenen törende dereceye girenlere kupa ve madalyaları dernek yönetim kurulu ve sponsorlar tarafından takdim edildi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı