Kıbrıs

Klasikler Mağusa’yı fethetti


KTKOD, bu yılki ilk faaliyeti “Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezisi”yle Mağusa’da Namık Kemal Meydanı’ndaydı

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD) 2019 yılı sezon faaliyetlerinin ilkini gerçekleştirdi.2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonasının Bir numaralı organizasyonu yoğun bir katılımla tamamlandı.

Önceki gün  Gazimağusa’da Pekur Ltd. ana sponsorluğunda, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayesinde düzenlenen “9. Tekerlekler Cirilensin Klasik Otomobil Gezi ve Sergisi” tarihi Namık Kemal Meydanı’nda yapıldı. Geçtiğimiz pazar sabahı Lefkoşa’da toplanan klasik severler sezon açılışına yoğun ilgi gösterdiler. 105 araçlık konvoy ile Mağusa’ya hareket eden klasik araçlar, Namık Kemal meydanına giriş yaptılar. Meydanda bekleyen araçlarla beraber sergi pozisyonu ile yerleşen klasikler adeta göz banyosu yaptılar. Halkın ve turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan klasik araçlar , adeta meydanda gövde gösterisi yaptılar.

141 klasik aracın sergilendiği meydana, klasik arabalar ve misafirler sığmadı. Klasik arabaları inceleyip, fotoğraf çektirmek için sıraya giren misafirler, unutulmaz görüntülerin ortaya çıkmasını sağladı.

Tarihi meydanda unutulmaz nostalji dolu anlar yaşandı.

Sergiye, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, Pekur Ltd. Direktörü Uğur Ergün, derneğin diğer etkinliklerine sponsor olan firmaların yöneticileri, dernek üyeleri ve çok sayıda klasik sever katıldı.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu senede Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Lefkoşa Surlariçi’nde risk altındaki çocuklara yönelik düzenlediği projede yer alan 30 çocuğumuz da gezinin en önemli konukları arasındaydı.

 

Arter: Meydanı yine doldurup, taşırdınız

Konvoy halinde Lefkoşa’dan hareket edip, Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’na doğru tekerlekleri cirileyen klasik severler, Gazimağusa ve civarından gelen klasik araçlarla birlikte meydanda sergi düzenini aldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, klasik severleri selamlayarak “Mağusa’ya hoşgeldiniz… Geçen yıl olduğu gibi bu sene de meydanı doldurup taşırdınız” dedi. Arter, bu tür etkinliklere her zaman destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

 Başa dön tuşu