KKTC MOK, seminer düzenliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

KKTC MOK, seminer düzenliyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Olimpiyat Komitesi (MOK), ülkemize yıllardır uygulanmakta olan spor ambargoları ve ihtiyaç duyulan çözüm stratejileri, spor siyaset ilişkisi bağlamında bürokrasinin etkileri, psikolojik ve ekonomik faktörlerin spor üzerindeki etkilerinin konuşulacağı bir seminer düzenliyor.

30 Mayıs Perşembe günü Merit Lefkoşa’da 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek seminerde önemli isimler konuşmacı olarak yer alacak.


Seminere konuşmacı olarak; geçmişi günümüzle harmanlamayı ve doğru sentez yapmayı sağlamaya yardımcı olacak KKTC MOK Kurucu Başkanı Merhum Ahmet Sami Tocan’ın yakın çalışma arkadaşı ve eski Başbakanlardan Hakkı Atun, spor ambargoları bağlamında ülkemizin strateji ihtiyacı konusunda deneyim ve tecrübelerini aktarmak üzere Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Av. Dr. Sayın Murat Aksu, Türkiye Milli Takımları ile Galatasaray Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi önemli takımlara psikolog olarak görev alan Prof. Dr. Turgay Biçer, ülkemizin yetiştirdiği uluslararası düzeydeki en önemli spor bilimcilerinden Prof. Dr. Caner Açıkada, Türkiye Cumhuriyeti’ni Dünya Ticaret Örgütü Cenevre’de ve Dünya Bankası’nda müzakereci olarak temsil eden sporun ekonomi ilişkisini aktarmak üzere Dr. Şahin Yaman katılacak.

Seminerin moderatörlük görevini ülkemizin duayen gazeteci, yazarlarından Hasan Hastürer ve yine ülkemizin değerli spor bilimcilerinden Doç. Dr. Nazım Burgul üstlenecek.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar