Kıbrıs

KKTC 30 yaşında!BKP GENEL SEKRETERİ KORKMAZHAN: “KKTC’NİN İLANIYLA KIBRIS TÜRK TOPLUMU DÜNYADAN TAMAMEN İZOLE EDİLDİ”

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, KKTC’nin ilanıyla Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası hukuk dışına çıkarılarak, dünyadan tamamen izole edildiğini ve yok olmakla karşı karşıya getirildiğini savunarak, ayrılıkçı politikalar karşısında erken federal çözüm için mücadeleye kararlı bir şekilde devam edeceklerini söyledi.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, KKTC’nin ilanının, NATO planları çerçevesinde Kıbrıs’ın bölünmüşlüğünü kalıcılaştırmaya dönük ayrılıkçı politikaların bir devamı olduğunu ileri süren Korkmazhan, “Dönemin Kıbrıs Türk liderliğinin siyasi ihtirasları ve emperyalist güçlerin Kıbrıs’taki bölünmüşlüğü kalıcılaştırma çabalarının bir sonucu olan ayrılıkçı yapıyı reddediyoruz” dedi.

BM Güvenlik Konseyi’nin 550 sayılı kararı ile yasa dışı ilan edilen ve hiçbir ülke tarafından tanınmayan KKTC’nin 30. Kuruluş Yıldönümü’nün kutlanıyor olmasının trajikomik olduğunu iddia eden Korkmazhan, “KKTC’yi ilan edenler Kıbrıs Türk toplumunu dünyadan izole etmekle kalmadı, siyasi eşit olarak bir parçası olduğumuz Kıbrıs Cumhuriyeti üzerinde Kıbrıslı Rumların tek taraflı egemenlik kurmasına olanak sağladılar” dedi.

Halka %30’a varan elektrik zammını reva görenlerin bugün resepsiyon ve yemeklerde boy göstermekten geri durmadıklarını ileri süren Korkmazhan, “Ülkemizde bulunan TC Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın heyetinde yer alan teknik heyetin, ekonomik paket ile ilgili görüşmelerde de bulunacak olması ve sömürgeci politikaların ileriye taşınacağının açıklanması manidardır”  görüşünü ileri sürdü.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı