“Kızımızı öldürdüler” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

“Kızımızı öldürdüler”

“Kızımızı öldürdüler”

YATAĞINDA ÖLÜ BULUNDU… Londra’dan KKTC’ye bir yıl önce gelerek, Gönyeli’deki evine yerleşen 33 yaşındaki avukat Yilşen Özkarahasan, ailesi tarafından dün öğle saatlerinde evinde ölü bulundu. Polis Özkarahasan’ın ölümü ile ilgili soruşturma başlattı. Genç kadının kesin ölüm nedeni bugün yapılacak otopsi ile belli olacak

“ÖLDÜRÜLDÜ” İDDİASI… Enver ve Mürüde Özkarahasan, kızları Yilşen Özkarahasan’ın cinayete kurban gittiğini iddia etti. Özkarahasan çifti, “Kızımızın 200 bin strelini vardı. Paralarını aldılar ve bir bardak zehir içirip öldürdüler” dedi. Yilşen Özkarahasan, geçen yıl M.Ş. isimli bir genç ile nişanlandı. Çift, evlilik planı yaparken iki hafta önce ayrıldı


Duygu ALAN
Londra’dan KKTC’ye bir yıl önce gelerek Gönyeli bölgesindeki evine yerleşen 33 yaşındaki genç kadın Yilşen Özkarahasan, ailesi tarafından dün öğle saatlerinde evinde ölü bulundu.
Polis, Özkarahasan’ın ölümü ile ilgili soruşturma başlattı. Genç kadının kesin ölüm nedeni bugün yapılacak otopsi ile belli olacak.
Londra’da doğup büyüyen Yilşan Özkarahasan, Londra’da Oxford Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Londra’da bir süre avukatlık ve savcılık mesleğini yaptı.
Londra’dan KKTC’ye bir yıl önce kesin dönüş yapan ve KKTC’de herhangi bir işte çalışmayan genç kadın, bir süre önce M.Ş. isimli bir genç ile nişanlandı. Çift, evlilik planı yapıyordu ancak aralarında çıkan bir anlaşmazlık nedeni ile iki hafta önce ayrıldı.

Ailesi öldürüldüğünü düşünüyor
Yilşen Özkarahasan’ın babası Enver Özkarahasan ve annesi Mürüde Özkarahasan, kızlarının ölümü ile ilgili Havadis’e yaptığı açıklamada olayın bir “cinayet” olduğunu iddia etti.
Anne Mürüde Özkarahasan, Havadis’e yaptığı açıklamada, “Kızımızın 200 bin strelini vardı. Paralarını aldılar ve bir bardak zehir içirip öldürdüler” dedi.
Baba Enver Özkarahasan ise “Yilşen, aklı başında biriydi. Londra’da Oxford Üniversitesi’ni bitirdi ve avukat oldu. Daha sonra eğitimini sürdürdü ve Londra’da savcılık mesleğini yaptı. KKTC’ye 1 yıl önce kesin dönüş yaptı. Birkaç ay sonra da M.Ş. ile tanıştı ve evlilik kararı aldılar. Kızımın evinde birlikte yaşıyorlardı. Biz evleneceklerini beklerken 2 hafta önce ayrıldılar. Benim kızım hayat doluydu. Bize göre, birileri kızımın birikmiş parasını aldı daha sonra da tarım ilacı içirerek öldürdü” diye konuştu.

Bir gün sonra ölüsü bulundu
Baba Enver Özkarahasan’ın iddiasına göre, Yilşen Özkarahasan pazar günü, gün boyunca ortada yoktu. Anne ve babası, gün boyunca birkaç kez genç kadının kapısını çaldı ancak cevap alamadı. Aile, kızlarının bir arkadaşında olduğunu düşündü ve üzerine düşmedi.
Baba Enver Özkarahasan, dün sabah saatlerinde tekrardan üst komşusu olan kızı Yilşen Özkarahasan’ın kapısını çaldı ancak yine cevap alamadı.
Bunun üzerine endişelendi ve kapıyı kırmaya çalıştı, başaramadı. Baba Enver Özkarahasan, durumu bir arkadaşına bildirdi ve arkadaşı Özkarahasanların evine gitti.
Özkarahasan’ın arkadaşı genç kadının evinin balkonuna merdiven dayadı ve açık olan balkon kapısından içeri girdi.
Sonra kapıyı anne ve babasına açarak, “Başınız sağ olsun” dedi.

Kesin ölüm nedenini otopsi belirleyecek
Kızlarının cansız bedenini yatağında bulan anne ve babası, daha sonra durumu polise bildirdi.
Kısa sürede olay yerine gelen polis, incelemelerde bulundu.
Yilşen Özkarahasan’ın ölüm nedeni ile ilgili polisten herhangi bir açıklamada bulunulmadı.
Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, genç kadının kesin ölüm nedeni, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bugün yapılacak otopsisi ile belli olacak.

 

Kızının cinayete kurban gittiğini iddia eden acılı anne Mürüde Özkarahasan, “Kızımızın 200 bin strelini vardı. Paralarını aldılar ve bir bardak zehir içirip öldürdüler” dedi

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar