Magazin

‘Kızım süslü olmayacak’


ingiliz futbol yıldızı David Beckham’ın (38) tasarımcı eşi Victoria Beckham (39), kızı Harper’ı mümkün olduğunca erkek bir çocuk gibi yetiştirmek istediğini açıkladı. Almanya’da yayımlanan moda dergisi Icon’a verdiği röportajda Beckham, “Harper yakınımdayken makyaj yapamıyorum. Çünkü hemen bana ayak uydurmak isteyecek. Ağabeylerine karşı tam bir erkek Fatma” diye konuştu.

Makyaj malzemelerini saklıyor
Beckham, henüz 22 aylık olan kızının güzellik ve bakım ürünleriyle tanışmak için henüz çok erken olduğunu ve bu yüzden hiçbir makyaj malzemesini görebileceği bir yerde tutmadığını da belirtti. Kız çocuklarının annelerinin izinden giderek onları taklit ettiğine değinen Beckham, kızını olabildiğince ‘cinsiyet’ temalı ortamlardan uzak tutmaya çalıştığını vurguladı.
Akıllara Angelina Jolie’yi getirdi
Beckham’ın bu açıklamaları, ABD’li aktris Angelina Jolie’nin beş yaşındaki kızı Shiloh’nun yetiştirilme tarzını akıllara getirdi. Jolie, cinsel eğilimleri konusunda serbest yetiştirmeye özen gösterdiği altı çocuğundan, bir erkek gibi giyinen kızı Shiloh’ya hiçbir kısıtlama getirmiyor. Jolie, bu kararıyla birçok çevreden destek görüyor.
Öte yandan, en küçük yaşlarından bu yana bir moda ikonu gibi yetiştirilen ABD’li aktör Tom Cruise’un yedi yaşındaki kızı Suri’nin ise topuklu ayakkabılar giyip makyaj ve manikür yaptırması birçok sivil toplum ve çocuk hakları kuruluşlarının tepkisine neden oluyor.
Aynı röportajda Beckham, oğulları Brooklyn, Romeo ve Cruz’un da üzerindeki ‘ünlü çocuklar’ baskısına karşı çok dikkatli olduğunu belirtti. Beckham, en küçük oğlu Cruz’un “Anne, şöhret olmak neden iyi bir şey olsun ki?” sorusuna, “Çünkü ünlü olduğunda iyi şeyler yapmak için kesin bir gücün olur” diye cevap verdiğini söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı