“Kızım gibi severdim” demek yetmedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

“Kızım gibi severdim” demek yetmedi

“Kızım gibi severdim” demek yetmedi

Lefkoşa’da 11 yaşındaki bir kız çocuğunu Surlariçi’nde harabe bir eve götürerek taciz ettiği iddiası ile geçen gün gözaltına alınan 64 yaşındaki zanlı Musa Yılmaz, hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.
Zanlı, soruşturma amaçlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı.
Mahkeme soruşturmanın salimen yürütülebilmesi ve tanıkların korunması maksadı ile zanlının, ileride yargılanmak üzere 15 günü geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.

Zanlı: Allah şahidim, hiçbir suçum yok
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada, mahkemeden söz hakkı alan zanlı, “Kızı 2 yıldır tanıyorum. O benim evladım gibiydi. Beni her gördüğünde boynuma sarılırdı. Allah şahidim, hiçbir suçum yok. Onun bir kız arkadaşına ‘Beni zorla öptü’ demesi ile olay bu raddeye geldi” dedi.
Değirmenlik’te ikamet eden 64 yaşındaki Musa Yılmaz isimli kişi, iddiaya göre, Lefkoşa’da geçen gün daha önceden tanımış olduğu 11 yaşındaki bir kız çocuğunu, Surlariçi’nde harabe bir eve götürerek taciz etti.
Taciz edildiği öne sürülen 11 yaşındaki kız çocuğu ise polise verdiği ifadede, zanlının olay gününden 3 gün önce kendisini parka götürdüğünü söyledi.
Zanlı bir dönem Lefkoşa Terminali’nde şoförlük yapıyordu. Kız çocuğu ise sürekli olarak Lefkoşa Terminali içerisinde faaliyet gösteren bir büfeden alışveriş yapıyordu.
Zanlı Musa Yılmaz, taciz ettiği iddia edilen kız çocuğu ile de bu vesile ile tanıştı.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar