Kıskançlığı Başına Dert Açtı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

Kıskançlığı Başına Dert Açtı

Kıskançlığı Başına Dert Açtı

Duygu ALAN
KKTC’ye 15 günlük turist vizesi ile giriş yapan ve Girne’de ikamet eden ailesinin yanında kalan Mustafa Özgüryay isimli genç, bir süre önce ayrıldığı nişanlısı ile arkadaşlık yapan Amerikalı 36 yaşındaki Eli Lance’i 9 Mayıs 2013 tarihinde darp ederek vücudunun muhtelif yerlerine tekme attıktan sonra vahim zarara uğrattığı gerekçesi ile gözaltına alındı.

Ülkeye turist olarak giriş yaptı
Zanlı Mustafa Özgüryay, Girne Kaza Mahkemesi’nde dün teminat maksatlı yargıç karşısına çıkarıldı.
Mustafa Özgüryay, hakkında başlatılan soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlının Girne’de Naci Selen Sokak üzerinde 9 Mayıs 2013 tarihinde eski nişanlısı ile arkadaşlık yaptığı için 36 yaşındaki Amerikalı Eli Lance’i önce tekmeledi, ardından burnunu kırarak vahim zarara uğrattığını kaydetti.
Polis, zanlı Mustafa Özgüryay’ın aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını belirtti.
Mustafa Özgüryay’ın TC vatandaşı olduğunu ve ailesi ile birlikte Girne’de oturduğunu dile getiren polis, zanlının KKTC’ye 4 Mayıs 2013 tarihinde 15 günlük turist vizesi ile giriş yaptığını, 19 Mayıs 2013 tarihinde vizesinin sona ereceğini açıkladı.
Zanlı hakkında soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis memuru, zanlı Mustafa Özgüryay’ın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Tutuksuz yargılanacak
Mahkeme, zanlının ileride davalarında hazır bulunması maksadı ile yurtdışına çıkışını yasaklayarak bu maksatla kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, Mukayyitlik’e bin TL nakit para yatırması ve ayrıca 10 bin TL’lik kefil kefaleti imza edilmesi koşulu ile serbest kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar