Kimse Neden Öldüğünü Bilmiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Şubat 7, 2023
Kıbrıs

Kimse Neden Öldüğünü Bilmiyor

Kimse Neden Öldüğünü Bilmiyor

DOKU ÖRNEKLERİ İNCELENECEK… Gönyeli’de önceki gün evinde ölü bulunan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün otopsisi yapılan Yilşen Özkarahasan’ın ölüm nedeni henüz bilinmiyor. Özkarahasan’ın ölüm sebebi dün otopsisinde alınan doku örneklerinin incelenmesi ile belirlenecek
BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK… Yilşen Özkarahasan, Gönyeli Camii’nde bugün kılınacak öğle namazının ardından Gönyeli Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Özkarahasan’ın anne ve babası Enver-Mürüde Özkarahasan çifti ise kızlarına karşı son görevini yerine getirdikten sonra cuma günü Londra’ya dönecek
AİLE CİNAYET İDDİASINDA ISRARLI… Aile Yilşen Özkarahasan’ın cinayete kurban gittiği iddiasında ısrarlı. Baba Enver Özkarahasan: Yilşen, düşünceli, zeki ve aklı başında, olgun biridir. Kızımın çantasında 200 bin sterlin vardı. Parayı aldılar. Onu da öldürdüler
Duygu ALAN
Londra’dan KKTC’ye bir yıl önce kesin dönüş yapan ve Gönyeli’deki evinde önceki gün ailesi tarafından ölü bulunan 33 yaşındaki Yilşen Özkarahasan’ın ölümünün ardındaki sır çözülemedi.
Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, Yilşen Özkarahasan’ın kesin ölüm sebebi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün yapılan otopsisinde alınan doku örneklerinin incelenmesi ile belirlenecek.
Bugün Gönyeli’de toprağa verilecek
Londra’da bir süre avukatlık ve savcılık mesleğini yapan Yilşen Özkarahasan’ın naşını babası Enver Özkarahasan, bugün sabah Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin morgundan teslim alacak.
Enver Özkarahasan’dan edinilen bilgiye göre, Yilşen Özkarahasan, Gönyeli Camii’nde bugün kılınacak öğle namazının ardından Gönyeli Mezarlığı’na defnedilecek.

“Kızımın vücudu erimiş”
Havadis’e konuşan Enver Özkarahasan, kızı Yilşen Özkarahasan’ın otopsisine giren doktorun kendilerine, Yilşen Özkarahasan’ın pazar günü öldüğünü ve cansız bedeninin uzun müddet aşırı sıcak bir ortamda kaldığı için eridiğini belirttiğini söyledi.
Enver Özkarahasan, “Doktor, kızımın vücudunun eridiğini söyledi. Çünkü kaldığı evinde perde yoktu ve yatağı tam pencere ile balkon kapısının önündeydi. Sanırım güneş direkt üzerine vurdu. Bedende de can olmayınca çürüdü” dedi.


Aile, “cinayet” iddiasında ısrarlı
Yilşen Özkarahasan’ın zeki, hayat dolu ve düşünceli biri olduğunu söyleyen babası Enver Özkarahasan, olayın “cinayet” olduğu hususunda iddiasını yineledi.
Enver Özkarahasan, “Kızımın çantasında 200 bin sterlin para vardı ve cumartesi gecesi, Yilşen, Yılmazköy’e gitti. Kızım pazar günü ölmüş, pazartesi de bulundu. Polis, Yilşen’in ölümü ile ilgili yaptığı inceleme sonucunda da çantasında hiç para bulamadı. Ancak evinde bir miktar para bulundu. Doku örnekleri sonucu alınan rapor ne der bilmiyorum ama bana göre, kızım cinayete kurban gitti. Onu öldüren parasını da aldı” diye konuştu.

Aile, cuma günü Londra’ya dönecek
Enver Özkarahasan, kızları Yilşen Özkarahasan’ı toprağa verdikten sonra, eşi Mürüde Özkarahasan ile birlikte cuma günü Londra’ya döneceklerini söyledi.
Baba Özkarahasan, “Eğer Yilşen ölmeseydi o da cuma günü bizimle birlikte Londra’ya gelecekti. Biraz kafasını dinleyecek, KKTC’ye döndüğünde de birikmiş parası ile bir avukatlık bürosu bir de dükkan açacaktı. Olmadı” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar