Kimliği 22 yıl Sonra Belirlendi!

11 Ekim 2013 Cuma | 09:10
Kimliği 22 yıl Sonra Belirlendi!
Kıbrıs Town Houses

New York'ta 1991 yılında cinsel saldırıya uğradığı ve sonrasında işkence ile öldürldüğü tespit edilen 3-5 yaşlarındaki kız çocuğunun ölümünün 22’nci yılında son bir defa dosyasının incelemeye alınması sonucu kimliğine ulaşıldı.

New York Post gazetesindeki habere göre, Manhattan'da, cesedi bir piknik soğutucusunun içine yerleştirilmiş vaziyette bulunduktan iki yıl sonra 1993 yılında kimliği belirlenemeden gömülen küçük kız çocuğunun isminin Angelica Ramirez olduğu belirlendi.

Gaddarca ölümünün ardından kız çocuğunun hiç bir akrabası ortaya çıkmamıştı.

New York Polisi'nin  yaptığı açıklamaya göre, kimliği tanımlanamadığı için ''Umut Bebek'' (Baby Hope) diye adlandırılan kız çocuğu hakkında yeniden başlatılan bir araştırmada annesine ulaşıldı.

Mahalle sakinlerinden birinin polisi öldürülen kızın ablasına yönlendirmesi sonucu gerçeğin ortaya çıktığı olayda ailenin bilgileri ise paylaşılmadı. Ailenin Meksika asıllı olduğu, cinayetin işlendiği dönemde annenin çok korktuğu için sesini çıkaramadığı öğrenildi.

Minik kız Angelica'nın katilinin babası olma ihtimali üzerinde durulurken, zanlının New York veya Meksika'da yaşıyor olabileceği tahmin ediliyor