Türkiye

Kılıçdaroğlu: KKTC seçimleri örnek alınacak bir biçimde gerçekleştirildi


Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, KKTC'de 28 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarının, hayırlı olmasını diledi.

"Kıbrıs Türk halkı bir kez daha ülke ve devletlerinin geleceğine sahip çıkarak hür iradeleriyle KKTC Meclisi'ne dört ayrı siyasi partinin girmesini uygun görmüştür" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Şimdi, yeni hükümet kurma çalışmaları başlayacaktır. Gerek Kıbrıs sorununun gerek başta ekonomi olmak üzere, KKTC'nin iç meselelerinin çözümü bakımından bu kritik aşamada uygun ve etkin bir hükümet kurulmasını temenni ediyoruz. Seçimler neticesinde ortaya çıkan sonuçtan, Türkiye'deki siyasi iktidarın da önemli bir ders çıkarması gerektiğini düşünüyoruz.

KKTC seçimleri demokratik bir ortamda ve örnek alınacak bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Kıbrıs Türk halkı dışardan gelen baskı ve müdahalelere aldırmayıp itibar etmeyerek demokratik olgunluğunu bir kez daha göstermiş bulunmaktadır. Bu durumda, Türkiye'de bütün siyasi partilere düşen görev Kıbrıs Türk halkının iradesine saygı duymak ve milli davamız Kıbrıs konusunda Kıbrıs'taki kardeşlerimizle dayanışma ve uyum içinde hareket etmektir."Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı