Kıbrıs

Kıbrıs’ta Yabancı üniversiteler …

Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurt dışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan ve bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkanları ziyaretçilere tanıtan IEFT Fuarları bu dönem kapılarını ilk olarak 12 Mart 2013 tarihinde Bursa’da açtı. Fuarlar daha sonra Bursa, Eskişehir, Konya, Adana, Ankara, İzmir, İstanbul’da düzenlendi ve yoğun bir ilgi oldu. Fuar 26 Mart Salı günü Kıbrıs Merit Lefkoşa Hotel’de düzenlenecek.

Fuarlara gelen ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurt dışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Katılacak olan üniversiteler arasında dünyanın en iyi 500 üniversitesi içinde yer alan Arizona State University (USA)’nin yanı sıra, ünlü tasarım okulu Savannah College of Art and Design-SCAD (USA), CQ University (Australia), London School of Business and Finance (İngiltere), Western Michigan University (USA) de yer alıyor. Ayrıca yurt dışı eğitim konusunda uzman kurumlardan Global Visions International, Oxford House College, Ef International Schools ve British Education Bureau yetkilileri de fuarın katılımcıları arasında.
IEFT Fuarları
Türkiye’nin en kapsamlı “yurt dışı eğitim fuarı” olma özelliğini taşıyan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) her yıl mart ve ekim aylarında çok sayıda yabancı üniversite ve kolejin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Eğitimini yurtdışında planlamak isteyenler için ideal bir bilgilenme ve karar verme platformu oluşturan bu organizasyon, gençlerin okullarla birebir temas kurmasına aracılık ediyor ve her türlü imkan hakkında birinci elden bilgi alma fırsatı sunuyor. Bu özelliğinden dolayı, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da 8 ila 10 bin kişinin yurt dışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil, staj, sertifika, diploma vb. programlara katılma fırsatı yakalaması bekleniyor.

11 yıl önce ilk kez Türk öğrencileri yurt dışındaki eğitim kurumlarıyla bir araya getiren IEFT Fuarları, bugün sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Orta Doğu’nun da en büyük ve kapsamlı “yurt dışı eğitim fuarı” organizasyonu. Organizasyon bu noktaya, ulaştığı ziyaretçi ve katılımcı sayısı kadar, hizmet kalitesiyle de ulaştı. Türkiye’nin değişik illerinde her yıl düzenli olarak en yüksek katılımla gerçekleştirilen ilkbahar ve sonbahar etkinlikleri, gençlerin hem kısa hem de uzun vadeli yurt dışı eğitim planlarına çözümler sunuyor. Her yıl binlerce öğrencinin eğitim amacıyla yurt dışına gittiği ülkemizde IEFT Fuarları bu anlamda önemli bir boşluğu dolduruyor.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı