Kıbrıslı Türk’ün evi ve arazisi yüzünden Rumlar bir birine girdi ! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Kıbrıslı Türk’ün evi ve arazisi yüzünden Rumlar bir birine girdi !

Kıbrıslı Türk’ün evi  ve arazisi yüzünden Rumlar bir birine girdi !

Larnaka’ya bağlı Geçitkale (Kofiniu-Köfünye) köyünde bulunan bir Kıbrıslı Türk’ün evi ve Kıbrıslı Türk arazisi yüzünden Rum aileler arasında başlayan anlaşmazlık dün cinayetle sonuçlandı.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Geçitkale köyünde ikamet eden ve köy girişinde benzin istasyonu bulunan 34 yaşındaki Prodromos Haciyannis’in, köyde bulunan ve Panayotis Stavru’nun kullanımına verilen Kıbrıslı Türk evi yüzünden Stavru’yu kalaşnikof silahla öldürdüğünü yazdılar.


Habere göre, Haciyannis, 1975’ten beridir dedesinin oturduğu Kıbrıslı Türk evinin, dedesinin ölümüyle Rum İçişleri Bakanlığı tarafından 2012 yılında Stavru ailesine kiralanmasını kabullenemedi.

Dün sabah saatlerinde söz konusu eve giden Haciyannis, evde onarım çalışmaları gerçekleştiren baba-oğulun üzerine kalaşnikof marka silahla ateş açarak, Panayotis Stavru’nun ölümüne, oğlunun ise ağır yaralanmasına sebebiyet verdi.

Bu olayın ardından aracına binen Haciyannis, 500 metre ileride, köy içerisinde yer alan ve iki kardeşe ait olan markete gitti.

Markette bulunan kardeşlere de ateş açan şahıs, iki kardeşin yanı sıra, o sırada markette alış veriş yapan bir diğer kadının da ağır şekilde yaralanmasına sebep oldu.

Köyde işlettiği benzin istasyonunun yanındaki Kıbrıslı Türk arazisine market açma niyetinde oldukları için iki kardeşi vurduğu düşünülen şahıs, dün akşam saatlerinde kaçarken trafik kazası geçirmesi sonucunda tutuklandı ve hastanede tedavi altına alındı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar