DünyaGüney KıbrısKıbrıs

Rus iş insanları Kıbrıs’ın güneyinden kaçıyor

Kıbrıs’ın güneyinde faaliyet gösteren Rus iş insanları ve şirketlerin, yeni coğrafik pazarlar ve yeni sektörler bulmak amacıyla, Kıbrıs’ın güneyinden ayrılmaya başladıkları belirtildi.

Fileleftheros gazetesi “Ruslardan Kaçış Dalgası” başlıklı haberinde, Rus iş insanlarının, Kıbrıs’ın güneyinde bağlantılarının kesilmesinin sadece mevduatlarını çekme, hesaplarını kapatmakla sınırlı kalmadığını aynı zamanda şirketlerini de başka ülkelere taşıdıklarını belirtti.

Rus iş insanlarının ve şirketlerin, Kıbrıs’ın güneyinden ayrılması ve çekilmesi olaylarının artık günlük bir olay haline geldiğine dikkati çeken gazete bu durumun,  avukatlık, muhasebe ve hizmet sektörü gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin gelirlerini baskı altına aldığını yazdı.

Gazete haberinde Kıbrıs’ın güneyinden ayrılan Rus şirketlerin, Malta’ya kaydolduğunu, oradaki düzenleyici çerçevenin ve de AB’ye ulaşımın daha rahat olduğunu belirtti.

Habere göre Rum Yetkili Muhasebeciler Birliği Genel Sekreteri Kiriakos İordanus,  Bloomberg’e yaptığı açıklamada, birlik üyelerinin, Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika gibi yeni pazarlardan müşteri arayışı içerisinde olduğunu ifade etti.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı