Kıbrıs Rakı Festivali’nde finale doğru - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Magazin

Kıbrıs Rakı Festivali’nde finale doğru

 

Yeni Rakı ve Tekirdağ Rakısı’nın bu yıl Eski Girne Limanı ve Çevresini Koruma Derneği iş birliği ile düzenlediği 2. Kıbrıs Rakı Festivali, rakı severlere daha dolu eğlence sunabilmek adına bu yıl 3 şehirde mini festivallere de imza atıyor


21 Mayıs’ta başlayan ve 24 Mayıs’a kadar devam edecek olan mini festivallerde Grup Rast, Grup Frekans ve Grup Taksim ile fasıl ekibi sahne alıyor

“Gaşık Gaşık Lezzet, Gadeh Gadeh Muhabbet, Doya Doya Eğlence” vadeden 2. Kıbrıs Rakı Festivali kapsamında düzenlenen mini festivaller büyük ilgi görüyor.
Kıbrıs Rakı Festivali’nin bu yıla özel bir yeniliği olan mini festivaller, 21-24 Mayıs tarihleri arasında çeşitli restoranlarda gerçekleştiriliyor. Kıbrıs’ın ünlü gruplarından Grup Frekans, Grup Rast ve Grup Taksim ile fasıl ekibinin performanslarıyla şenlenen mini festivallerde avantajlı rakı menüleri de sunuluyor. 
Katılımın yüksek olduğu mini festivallerin sonuncusu bu akşamı 20.30-23.00 saatleri arasında Lefkoşa’da bulunan Biyer Restaurant’ta Grup Taksim’in geceye özel performansı ile gerçekleştirilecek.

Kıbrıs Rakı Festivali kapsamında rakının olmazsa olmaz mezeleri olan muhabbeti, şarkıyı, dansı, kutlamayı bir araya getiren “Yap Bi’ Büyüklük” oyunu, mini festivallere de renk katmaya devam ediyor.

Yarın Girne Limanı Dalkılıç’la coşacak
Kıbrıs Rakı Festivali’nin kapanışı ise yarın 17.00’de birbirinden renkli aktivitelerle başlayacak. Eski Girne Limanı ve Çevresini Koruma Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen 2. Kıbrıs Rakı Festivali’nin kapanışında Türk pop müziğinin son dönemdeki en büyük yeteneklerinden olan Murat Dalkılıç, rakı festivaline özel ilk kez yapacağı fasl-ı muhabbeti ve birbirinden popüler şarkılarını seslendireceği konseri ile yer alacak. Girne Limanı’ndaki festivalde Grup Frekans ve Grup Rast da özel performansları ile farklı ve eğlenceli saatlere damgasını vuracak.

Renkli aktiviteler
25 Mayıs’ta Girne Liman’da birçok renkli aktivite de yer alacak. Geçen sene önünde kuyrukların oluştuğu rakı üretiminin tüm süreçlerini gösteren Rakı Atölyesi bu yıl da Girne Limanı’ndaki kapanış etkinliğinde yerini alacak. Girne Limanı’ndaki festivale katılanlar ayrıca balık ayıklama, perküsyon ve meze yapımı eğitimlerinin yanı sıra, midyeci, pamuk helvacı, macuncu ile tam bir festival havasına girecek ve karikatürist, falcı gibi birbirinden eğlenceli aktivitelerden yararlanabilecekler.
Eğlendirirken öğreten bu aktivitelere büyük ilgi gösteriliyor. Söz konusu aktivitelere kayıtlar Kıbrıs Rakı Festivali’nin Facebook sayfasından yaptırılabilecek. Her aktivite için 45 dakikalık 3 ayrı seans yapılacak. Seansların başlangıç saatleri ise 18.00, 19.00 ve 20.00 olacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar