Kıbrıs “Gücü”nü, İzmir’de gösterdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Kıbrıs “Gücü”nü, İzmir’de gösterdi

İzmir’de gerçekleşen Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Kıbrıs Gücü adıyla mücadele eden KKTC Yıldız Erkek Voleybol Karmamız Son 16 Turu’na yükseldi

 


GRUPLARDA 2 GALİBİYET, 1 YENİLGİ:

B Grubu’nda yer alan temsilcimiz Kıbrıs Gücü ilk maçında Ziraat Bankası’na 3-0 kaybederken ikinci maçında Ankara temsilcisi Mahir Başer’i aynı skorla mağlup etmeyi başardı. Karmamız gruptaki son maçında ise dün Isparta temsilcisi Yıldız Spor’u 3-0 yenerek grubu ikinci sırada tamamladı ve Son 16 Turu’na yükseldi

 

SON 16’DA RAKİP FENERBAHÇE:

Şampiyonada grup müsabakaları sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar, ilk 16’daki yerlerini belirlemek için mücadele edecek. Temsilcimiz Kıbrıs Gücü, Son 16 Turu’nda yarın Fenerbahçe ile yarı finale kalma mücadelesine çıkacak. Yıldızlarımız güçlü rakibi Fenerbahçe’ye kaybederse 8./16.’lık maçlarına çıkacak

 

Okan KARADEMİR

 

İzmir’de gerçekleşen Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Kıbrıs Gücü adıyla mücadele eden KKTC Yıldız Erkek Voleybol Karmamız grup ikincisi olarak Son 16 Turu’na yükseldi.

32 takımın 4’erli 8 grupta mücadele verdiği Türkiye Şampiyonası’nda grup müsabakaları dün tamamlanırken gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler Son 16 Turu’na yükseldi. Gruplarında 3’üncü ve 4’üncü sırayı alan takımlar ise 17./32.’lik karşılaşmalarını oynayacaklar.

B Grubu’nda yer alan temsilcimiz Kıbrıs Gücü ilk maçında güçlü rakibi Ziraat Bankası’na 3-0 kaybederken ikinci maçında Ankara temsilcisi Mahir Başer’i aynı skorla mağlup etmeyi başardı.

Voleybol Yıldız Erkek Karmamız gruptaki son maçında ise dün Isparta temsilcisi Yıldız Spor’u da 3-0 yenerek 6 puanla grubu ikinci sırada tamamladı ve adını Son 16 Turu’na yazdırdı.

 

Son 16’da rakip Fenerbahçe

Şampiyonada grup müsabakaları sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlar, ilk 16’daki yerlerini belirlemek için mücadele edecekler.

Temsilcimiz Kıbrıs Gücü, Son 16 Turu’nda yarın Fenerbahçe ile yarı finale kalma mücadelesine çıkacak. Yıldızlarımız güçlü rakibi Fenerbahçe’ye kaybederse 8./16.’lık maçlarına çıkacak.

 

Kaya: Çocuklarımıza güveniyoruz

Yıldız Erkek Voleybol Karmamız ile birlikte İzmir’de bulunan Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya grup maçlarını değerlendirerek yıldız voleybolcularımıza güvendiklerini söyledi. Kaya; “Yıldızlarımız grup maçlarında başarılı bir performans sergilediler. Gençlerimizi ve hocalarımızı kutlarken önümüzdeki maçlarda daha iyi sonuçlar alacaklarına inancımız tamdır. Son 16 Turu’nda yer alan tüm takımlar ve rakibimiz Fenerbahçe çok güçlü ekipler. O nedenle çocuklarımızın burada olması bizler için büyük bir tecrübe ve motivasyondur” dedi.

 

B Grubu Puan Durumu

Takım                     O             G             M            A             V             P

1.Ziraat Bankası    3             3             0             9             0             9

2.Kıbrıs Gücü        3             2             1             6             3             6

3.Mahir Başer      3             1             2             3             8             2

4.Yıldız Spor          3             0             3             2             9             1

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar