KGM’ye otel ve rezidans geliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

KGM’ye otel ve rezidans geliyor

KGM’ye otel ve rezidans geliyor

Milliyet – Ekonomi Servisi – Singer, “55 milyon euro’luk yatırım sonucu hizmete giren KGM’de otel ve residence planlanıyor. Otel ve residence’ın tamamlanmasıyla 300 milyon euro’luk bir yatırım gerçekleştirilmiş olacak” dedi.
Singer, “İngiliz Lewis Trust şirketinin yatırımı KGM, geçen yaz hizmete açıldı. KGM, KKTC’deki ilk doğrudan yabancı yatırım olma özelliğini taşıyor” diye konuştu.

300 tekneyi barındıracak
Singer, KGM yöneticileri ve projenin Türkiye danışmanı Atilla Aksoy’un da bulunduğu bir toplantı ile marinayı tanıttı. Toplantıda konuşan Singer, marinanın Doğu Akdeniz’deki en lüks resortlardan biri olmayı hedeflediğini söyledi. Singer, marinanın KKTC’nin yeni yüzü olacağını vurguladı.
300 büyük tekneyi aynı anda barındırabilecek kapasiteye sahip olan KGM’nin Doğu Akdeniz’in en kapsamlı marinası olarak bilindiğini ifade eden Singer, “KGM aynı zamanda bu zamana kadar bölgede kurulan en gelişmiş tesis” dedi. Singer, “KGM’de ortalama 115 personel istihdam edilecek. Tekne trafiğinin yoğun olduğu dönemlerde ise ortalama 500 personele kadar ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor. KGM’de tamamen Karpaz gençlerinin çalışmasına özen gösteriliyor. Karpaz Gate Marina kompleksi içinde yer alan Hemingway Restaurant ve Bar’da şef Mevlüt Çiçek tarafından özel olarak hazırlanan Island Cuisine yemekleri servis ediliyor” diye konuştu.


EN BÜYÜK LİFT
Singer, “Marinanın bakım-onarım sahası en geniş ölçüde mekanik, elektrik ve genel bakım ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde ve bölgedeki en büyük kapasiteli travel lifte sahip. 45 metre uzunluğa, 10 metre genişliğe kadar olan tekneler bakım ve onarım işlemleri için karaya çekilebiliyor” dedi.
Bu sezon Akdeniz’in en kapsamlı güvenlik sistemlerinin kurulumunu tamamlayan KGM’nin misafirlerinin güvenliğini sağlayacak tüm adımlara sahip olduğunu kaydeden Singer, şöyle konuştu:
“Marinanın tamamını kapsayan 7 gün 24 saat kapalı devre televizyon sistemi ve güvenlik görevlilerinin yanı sıra giriş denetimi ve her bağlama bölgesi için giriş kartları bulunuyor.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar