Kıbrıs

Kemal Saraçoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Ruso olduKemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yaptığı açıklamada yeni yapılan seçimde Hüseyin Ruso’nun Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu belirtildi. İşte yapılan açıklama;

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, yeni dönem Mütevelli Heyeti Başkanı ve Üyeleri 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yeni görevlerine başladı.

Kemal Saraçoğlu Vakfı, 13 Kasım 2001 tarihinde kurulmuş, toplumu kanser konusunda bilinçlendirmek ve kanser yolculuğundaki çocuk ve ailelerine maddi manevi destek veren bir hayır kurumudur. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı, faaliyetlerini dokuz gönüllü Mütevelli Heyeti Üyesi yönetiminde sürdürmektedir.

Vakıf yönetimi, 15 Haziran 2020 tarihinde yapış olduğu gizli oylamada Mütevelli Heyeti seçimini gerçekleştirmiş ve Başkanlık görevi Nevhiz Özer’den, Hüseyin Ruso’ya geçmiştir. Ayrıca Mütevelli Heyeti’nin de şekillendiği oylama sonrası 1 Temmuz 2020 itibari ile geçerli olacak yeni Mütevelli Heyeti şu şekildedir;

Başkan: Hüseyin Ruso, Genel Sekreter: Seda Selçuk Tanova, Sayman: Hüseyin Özün Yamaç ve Mütevelli Heyeti Üyeleri: Şua Saraçoğlu, Nüket Gündüz, Nevhiz Özer, Yeşim Turgut, Gediz İnan ve Meltem Nalbantoğlu.

Yapılan toplantıda başkanlık görevini devreden Nevhiz Özer, ciddi sorumluluk gerektiren bu görevin bir bayrak yarışı gibi dönüşümlü olmasının, paylaşımcılık ruhu ve motivasyon için öneminin altını çizmiştir. Yeniliklerin enerji ve dinamizm kaynağı olduğunu ifade ederek başkanlık dönemini eksiksiz olarak ve üzerine yenilikler ekleyerek sürdüreceğinden emin olduğunu dile getirerek görevini yine, Kemal Saraçoğlu Vakfı’nın Kurucu Üyelerinden olan Hüseyin Ruso’ya devretmiştir.
Başa dön tuşu