Kelin ilacı olsa başına sürer dedirtecek açıklama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Güney Kıbrıs

Kelin ilacı olsa başına sürer dedirtecek açıklama

Kelin ilacı olsa başına sürer dedirtecek açıklama

 

Yunanistan Maliye Bakanı Yannis Sturnaras, ''(Güney) Kıbrıs bankaları daha fazla kapalı kalamaz. Aksi takdirde Kıbrıs ekonomisi felakete sürüklenir'' dedi.


Sturnaras, Yunan Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, ''Önümüzdeki saatler içinde bir çözüm bulunması gerekir. Yoksa Yunanistan, yapması gerekeni yapacak. Eğer Kıbrıs, bankaların tekrar açılması için alternatif bir plan sunmazsa, Yunanistan'ın, bu durumun ülkeye olası olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için sizinle paylaşamayacağım bir 'B' planı var. Önlemlerimizi alıyoruz'' ifadesini kullandı.

Yannis Sturnaras, Yunan bankalarının, ülkede faaliyet gösteren Güney Kıbrıs bankalarının satın alınmasına sıcak baktığını da doğruladı.

Yunanistan'da ''Kıbrıs Bankası'', ''Cyprus Popular Bank'' ve ''Yunan Bankası'' olmak üzere Güney Kıbrıs'a ait 3 bankanın 340 şubesi bulunuyor.

Bu arada, Sturnaras'ın, Yunanistan Devletin Özel Mülkiyetini Değerlendirme Fonu'nun başına Stilyanos Stavridis'ın getirilmesi önerisi, parlamentonun ilgili komitesi tarafından oy çokluğuyla onaylandı.

Makine mühendisi olan Stavridis, daha önce Atina Su ve Kanalizasyon Teşkilatı (EYDAP) Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar