Kıbrıs

Kazada alkol ve uyuşturucu şüphesi


Bahadır AYNA

Hamitköy çemberi olarak bilinen bölgede, ayakta durmakta zorlanan 19 yaşındaki Umut Büyükarslan, direksiyon başına adeta canavara döndü.
Üç araca çarpan, dördüncü araca ise çarparak durabilen Büyükarslani, araçtan inince, kazaya karışanlar ve bölge sakinleri gözlerine inanamadı. Ayakta durmakta zorlanan Büyükarslan’ın alkol ya da uyuşturucu alıp- almadığı yapılan kan tahlilinin ardından ortaya çıkacak.
Lefkoşa- Mağusa anayolu üzerinde meydana gelen korkunç trafik kazası ucuz atlatıldı. Hamitköy ışıkları civarında meydana gelen kazada, kazaya sebebiyet veren Umut Büyükarslan isimli sürücü yaralandı. Kaza sonrası Umut Büyükarslan’un halleri dikkatleri alkol ve uyuşturucu üzerine çekti.
Kaza, Umut Büyükarslan’ın kullandığı FY 952 plakalı aracı ile ışıkta sıra bekleyen araçların arasından geçmek istemesiyle meydana geldi.
Umut Büyükarslan araçların ortasından geçmeye çalıştığı sırada 3 araca vurdu. Büyükarslan’ın
kullandığı FY 952 plakalı araç,  ZKB 506 plakalı kiralık araca arkadan şiddetle vurarak durabildi.
ZKB 506 plakalı kiralık araç, çarpmanın etkisi ile orta refüje savruldu. Karşı şeride geçmesine ramak kalan araç, direğe vurarak durabildi. Aracın, karşı şeride geçmemesi, olası bir felaketi de önledi.
Bölgede kazayı gören vatandaşlar, kiralık aracın aydınlatma direğine vurmaması halinde karşı şeride geçeceğini ve büyük bir facia yaşanacağını söyledi.

Ne yaptınız gençler?
Kazada, Umut Büyükarslan yönetimindeki FY 952 plakalı araç yanında, Emine Nacaroğlu yönetimindeki JM 867, Damla Bilgin yönetimindeki KM 850, Erol Ercan yönetimindeki TLK 517, Çetin Sadeli yönetimindeki FK 350, Selma Doğan yönetimindeki MT 762 ve Serkan Bektaş yönetimindeki ZKB 506 plakalı araçlarda maddi hasar meydana geldi.
Kaza sonucu FY 952 plakalı araç sürücüsü Büyükarslan ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Salih Cem Bolu (E-16) ile ZKB 506 plakalı araç sürücüsü Serkan Bektaş hafif yaralandı.

Ayakta duramadı
Kazanın ardından aracından inen Umut Büyükarslan ayakta duramadı. Olay yerinde bir vatandaşın cep telefonundan çektiği bir videoya olayı özetledi.  Kazaya sebebiyet veren sürücü Umut Büyükarslan aracından indiğinde adeta ayakta duramadı. Ayakta durmayacak halde olduğu halde direksiyon başına geçen Umut Büyükarslan hız yaparak araçların arasına daldı.  Büyükarslan kazda yaralanarak, hastaneye kaldırıldı.
Olayın şokunu atlatan diğer sürücüler ise, yeşil ışığın yanmasını beklerken, kendilerine çarpan araç nedeniyle ciddi bir şok yaşadı.
Ambulansla olay yerinden ayrılan Umut Büyükarslan’a tepki gösteren vatandaşlar,  “Bu ne acele? Bu kaçıncı dikkatsizlik? Dümdüz yolda, herkes sırasını beklerken, sorumsuz bir kişi ayakta duramayacak halde olduğu halde direksiyon başına geçtiği için onlarca insanın canı tehlikeye girdi, dikkatsizliği sadece sürücü hatası olarak isimlendirilemez. Bu düpedüz cinayete teşebbüs” diyerek, tepkilerini gösterdi. 

Bariyer olmaması gündeme geldi 
Öte yandan kazanın meydana geldiği yerde şeritler arasında bariyer olmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.
Vatandaşlar, kazada sokak aydınlatma direğine vurarak durabilen ZKB 506 plakalı aracı göstererek, “Direğe vurmayarak karşı şeride geçseydi, bakalım hangi masumun canı yanacaktı?” diye sordu…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı