Teknoloji

Kaybolan Dosyalarınız İçin EaseUS Data Recovery Wizard


Günümüzde neredeyse bütün bilgisayar kullanıcılarının en az birkaç defa başına gelmiş olan veri kaybolması, gerek isteyerek gerekse istenmeden birçok farklı nedenden ötürü ortaya çıkmaktadır. Hiçbir şekilde arayarak bulamayacağınız bu dosyalar, sizlere önemli dosyalarınızın kaybolmasının yanında, geri dönüşü olmayan durumlara da sokmaktadır. Yedekleme ile aşılabilecek olan bu sorun, dosyaların yer kaplaması veya önem verilmemesi durumunda neredeyse hiçbir zaman yapılmamaktadır.

Günümüzde her geçen gün gelişen teknoloji sonucu, elimiz ve ayağımız gibi olan bu cihazlar, bizlere dair birçok anı ve doya kaydetmektedir. Her türlü fotoğraf, müzik veya iş ile ilgili birçok dosya kaydettiğimiz bu cihazlarımızda, birçok neden ötürü dosyalarımız silinmekte veya kaybolmaktadır. İstenmeden veya istenerek yaşanabilen bu durum birçok veri kurtarma programı ile kurtarılabilmektedir.

Dosyalarımızı pdf, word olarak saklayabildiğimiz gibi birçok ses dosyası, fotoğraf ve video dosyası da kaydetmekteyiz. Bu dosyaların kaybolması durumunda sizlerde alanında en iyi olan EaseUS Data Recovery Wizard veri kurtarma programından çok kolay bir şekilde faydalanabilir, kaybolan dosyalarınızı oldukça kısa bir sürede geri getirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard Programı Nedir?

Laptop, bilgisayar ve akıllı telefon kullanan bireylerin vazgeçilmez ve popüler programlarından birisi olan EaseUS Data Recovery Wizard aslında bir veri kurtarma programıdır. Gerek anılarınızı gerekse dosyalarınızı kaybetmeniz durumunda yanı başınızda, sizleri kurtarmak amacıyla bu programdan faydalanabilirsiniz. Kullanım olarak oldukça kolay ve basit olan bu program Windows ve Mac kullanıcıları için ortaya çıkarılmıştır. Alanında kullanılan en kaliteli ve en popüler program olan EaseUS, kullanışlı bir tasarıma sahiptir.

Birçok farklı şekilde dosya kurtarma işlemi yapabileceğiniz bu programı başlıca; DOC, MP3, MP4, AVİ, XLS, PPT, MPEG, AAC, JPEG, PNG, RAW, NEF, MOV, 3GB, FLV, OGG, HTML ve WMA gibi birçok fakrlı dosya türünü kurtarmak amacıyla kullanabilirsiniz.

USB cihazlarda, Harddisck cihazlarında ve SSD hafıza kartlarınızda ve daha birçok depolama cihazınızda veri kurtarmak amacıyla kullanabileceğiniz bu programı https://www.easeus.com/datarecoveryw…y-software.htm bu web adresi üzerinden oldukça kolay ve kısa bir şekilde indirebilirsiniz.

EaseUS Data Recovery Wizard Veri Kurtarma Programı Nasıl Kullanılmaktadır?

EaseUS Data Recovery Wizard programını kullanman için ilk olarak sizlere verdiğimiz adres üzerinden programı indirmeniz gerekmektedir. Oldukça düşük yer kaplayan bu programı kısa sürede indirebilir ve kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Kullanıcılarına oldukça basit olarak hizmet veren veri kurtarma programı, Başlat, Tara ve Kurtar mantığıyla çalışmaktadır.

Programı kurmanız sonrasında ilk olarak sizlerden arama yapmak istediğiniz yeri seçmeniz istenecektir. Derin ve Hızlı tarama olarak 2 farklı işlem seçeneği bulunan uygulamada karşınıza böyle bir ekran gelecektir.

Tarama yapmak istediğiniz yeri seçmeniz durumunda, sağ alt kısımda bulunan ‘Tara’ butonuna tıklayarak, tarama işleminizi başlatabilirsiniz. Oldukça hızlı ve kısa bir sürede tarama yapan programda, silinen dosyalarınız hazır liste olarak karşınıza gelecek.

Yukarıda görüldüğü üzere kurtarmak istediğiniz dosya seçimlerini yapmalı, ardından sayfa sağ alt kısmında bulunan ‘Kurtar’ butonuna tıklamalısınız. Bu işlem sonrasında silinmiş olan dosyalarınız bilgisayarınıza geri yüklenecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı