Katil polis intihar etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Dünya

Katil polis intihar etti

Katil polis intihar etti

ABD'de düşmanlarından Hollywood filmi "Rambo" tarzı "intikam" almak amacıyla harekete geçen eski polis memuru Christopher Jordan Dorner'ı yakalamak için başlatılan operasyon kanlı bitti.

 


3 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan eski polis memuru Christopher Jordan Dorner, California eyaletindeki "Big Bear" kayak merkezinde tahta bir kulübede köşeye sıkıştırıldı.

 

ABD polisinin operasyan düzenlemesi sonrasında tahta kulübede dumanlar yükselmeye başladı. Alev alan kulübede bir tek kurşun sesi duyuldu. ABD basını, eski polis memuru Dorner'ın başına kurşun sıkarak intihar ettiğini belirtiyor.

 

BİR POLİS DAHA ÖLDÜRDÜ
ABD basınında yer alan haberlere göre, "katil polis" Dorner tahta kulübede köşeye sıkıştırıldıktan sonra çatışmaya girdi. Çatışmada iki polis memuru yaralandı. Hastaneye kaldırılan polislerden biri hayatını kaybetti.

CESEDE ULAŞILDI
Dorner'ın saklandığı kulübeye göz yaşartıcı ve sis bombası atıldı. Operasyon devam ederken tahta kulübe alev aldı. Kulübeden daha sonra tek bir silah sesi duyuldu. ABD polisinin günlerdir peşinde olduğu Dorner'ın başına kurşun sıkarak intihar ettiği belirtildi. Polisin cesede de ulaştığı iddia edildi.

Biri polis memuru 3 kişiyi öldüren Dorner, insansız hava araçlarının da kullanıldığı geniş çaplı bir operasyonla aranıyordu.

ÖLÜM LİSTESİ
Eski Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) memuru ve eski asker olan 33 yaşındaki Dorner, 2008'de işinden kovulmasına neden olan kişileri öldüreceğini açıklamıştı. Hedefindeki 13 kişinin ismini açıklayan Dorner, söz konusu kişilerin ailelerini de öldüreceğini ilan etmişti.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar