Kasulidis: “Önceliğimiz Kıbrıs sorunu” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Güney Kıbrıs

Kasulidis: “Önceliğimiz Kıbrıs sorunu”

Kasulidis: “Önceliğimiz Kıbrıs sorunu”

Kasulidis, Alithia gazetesinde yer alan röportajında, Kıbrıs sorununun kendileri için en büyük tahrik ve en yüksek öneme sahip olan milli mesele olduğuna değinerek, bununla birlikte dış politikanın yeniden belirlenmesinin de kendileri için birincil hedef olduğunu kaydetti.

Belirlenecek yeni dış politikanın Rum Yönetimi’nin menfaatine olmasının ana hedef olduğunu ifade eden Kasulidis, gerek Kıbrıs sorununun çözümü gerekse doğal zenginliklerden faydalanmaya ilişkin menfaatleri koruyacak bir dış politika gerektiğini belirtti.


Güney Kıbrıs’ın uluslararası alanda, ekonomiyle ilgili kötü bir imaja sahip olduğunu söyleyen Kasulidis, bu imajı değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını da kaydederek, kara para aklama iddialarının da gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Kasulidis, Barış İçin Ortaklığa başvurunun ve NATO’nun da gündemlerinde bulunduğunu savunarak, Yunanistan ile olan ilişkileri değerlendireceklerini, İsrail ve Arap dünyası ile ikili işbirliği anlaşmaları imzalamak niyetinde olduklarını ve Rusya, ABD ve Çin gibi büyük ülkelerle olan işbirliğini de ilerleteceklerini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar