Kaşif: Sektörün sorunlarının masaya yatırılıp diyalogla çözümlenmesi gerekir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Kıbrıs

Kaşif: Sektörün sorunlarının masaya yatırılıp diyalogla çözümlenmesi gerekir

Kaşif: Sektörün sorunlarının masaya yatırılıp diyalogla çözümlenmesi gerekir

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, kabulde konuşan Kaşif, bakanlığın Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği ile sıkı bir diyalog içinde olması; sektörün sorunlarının masaya yatırılıp çözümlenmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla sektör temsilcileriyle işbirliği içerisinde çalışacaklarını vurguladı.

Kaşif, bulunacak çözüm yolları ile hem müteahhitlerin hem de halkın kazanacağını söyledi.


Kıbrıs Türk  İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Faik Dağaştı ise ziyarette yaptığı konuşmada,    Bakan Kaşif’e yeni görevinde başarılar dilerken, inşaat sektörünün sıkıntılarını aktardı.

İnşaat Müteahhitlerinin mali konularla ilgili sıkıntılarını da dile getiren Dağaştı, geçmiş hükümet ile bu konularda çok mücadele ettiğini fakat sonuç alamadıklarını ifade etti.

İnşaat sektörünün ülke ekonomisinde önemli yeri olduğunu vurgulayan Dağaştı, inşaat sektörüne gereken önemin verilmediğinden yakınarak bundan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.  Dağaştı, başta İhale Yasası olmak üzere, sektörün teknik olarak birçok yasal düzenlemeye muhtaç bir konumda olduğunu söyleyerek, önümüzdeki süreçte bu konuda olumlu adımlar atılmasını beklediklerini belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar