Karın Germe Ameliyatı Öncesi

22 Eylül 2017 Cuma | 15:31
karın germe ameliyatı
Kıbrıs Town Houses

Karın germe ameliyatı genellikle karın derisi sarkmış ve çatlamış bayanlarda uygulanır. Fakat sadece bayanlarda değil karın ve göbek derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olan erkelerde de uygulanabilmektedir. Burada bayanlarda olan en önemli etmenlerden birisi de geçirmiş oldukları hamileliklerdir. Karın gerdirme ameliyatı ile hamileliğin ardından genişleme gösteren karın ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkılaştırılır, sarkan karın derisinin fazlası yağlarla beraber alınır.

 

 

Karın Germe Ameliyatı İçin Kimler Uygundur?

* Egzersiz, spor ve diyet yapmalarına rağmen karın bölgesinde oluşan yağlarla sorun yaşayanlar

* Yakın bir tarihte doğum yapmayı düşünmeyenler * Sağlık sorunu yaşamayanlar

* Sigarayı bırakabilecek kişiler

* Doğum sonrası gevşeklikler, sarkmalar varsa Obezite iseniz tedavisi başkadır.

* Her şeye rağmen karın bölgesinde karın ve cildinde şekil bozuklukları yaşayanlar(spor, diyet, egzersize rağmen).

 

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Yeşil çay gibi bitkisel çayları içilmemelidir. Bunun nedeni de içeriğinde E vitamininin bulunmasıdır. E vitaminin etkisi de kan sulandırıcı olmasıdır. Ameliyat olmadan 10 gün önce bunlar kullanılmamalıdır. Ameliyat olmadan bir hafta önce aspirin de dahil olmak üzere o ve ona benzer ilaçlar kullanılmamalıdır.

Daha önceden geçirdiğiniz bir ameliyat, hastalık ve, kullandığınız ilaçlar varsa da mutlaka doktorunuza söyleyiniz.

Sigara kullanıyorsanız 2-4 hafta önceden bırakmalısınız. Sigara kullandığınızı doktorunuza bildiriniz. Sigara kullanımı karın germe ameliyatı için çok büyük öneme sahiptir. Çünkü bu kan dolaşımını etkilemektedir.

Hastaneye giderken makyaj yapılmamalıdır, oje sürülmemelidir. Ameliyat öncesi ve sonrası karın bölgesi güneş ışınlarından korunmalıdır. Ameliyat sonrası kıyafetlerinizin rengine dikkat etmelisiniz. Daha detaylı bilgi için; https://www.fbm.com.tr/karin-estetigi.html adresini ziyaret edebilirsiniz.