Kıbrıs

Karı koca cezaevine gönderildi


Girne Turizm Limanı’ndan önceki gün ülkeye giriş yapmak isterken üzerlerinde yapılan aramada uyuşturucu ile yakalanan Ulaş-Meliha Çakıcı Demir çifti aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Devrim DEMİR

Girne Turizm Limanı’ndan önceki gün ülkeye giriş yapmak isterken, detektör köpeğin tepki vermesi sonucu yapılan aramada 40 gram hintkeneviri uyuşturucu ile yakalanan Meliha Çakıcı Demir ve Ulaş Demir aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Alınan 3 günlük tutukluluk süreleri dolan zanlılar, teminat talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme zanlıların, ülkede turist statüsünde olduğuna ve davaları görüşülmeden kaçma ihtimallerini göz önünde bulundurarak, her iki zanlının da yargılanıncaya kadar 40 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmelerine karar verdi.

Soruşturma tamamlandı  

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlı Ulaş Demir ve Meliha Çakıcı Demir’in  “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Hint Keneviri İthal ve Tasarrufu” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Polis çavuşu, zanlıların 31 Ekim tarihinde Girne Turizm Limanından ülkeye giriş yaptıklarını söyledi.

Bayram, zanlıların giriş işlemleri esnasında detektör köpeğin tepki verdiğini ve önce kullanımlarında bulunan 07 UY 173 plakalı aracın ardın da zanlıların üzerlerinde arama yapıldığını belirtti.

Soruşturma memuru,  zanlı Meliha Çakıcı Demir’in giymekte olduğu eşofmanın iç kısmına gizlenmiş vaziyette beyaz renk naylon poşet içerisinde yaklaşık 40 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlılar aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını belirten Bayram, her iki zanlının da yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesi talebinde bulundu.Başa dön tuşu