Kardeşi de gidiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Türkiye

Kardeşi de gidiyor

Sabah saatlerinde Gemlik Limanı'na gelen Mehmet Öcalan, jandarma karakolunda yapılacak işlemler öncesi bir otomobilde beklemeye başladı. Öcalan'a, diğer mahkumların 3 yakını da eşlik etti.

İşlemlerin ardından deniz yolu ile İmralı Adası'na gidecek olan Mehmet Öcalan'ın, İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşmesi bekleniyor.


Mehmet Öcalan, “Bu bir aile görüşüdür. Bunun çok fazla siyaset, politik içinde olacağını bilemiyoruz. Ama orada ne konuşacağımızı şimdiden bilemiyoruz'' dedi.

İmralı süreciyle ilgili yorum yapmayacağını belirten Öcalan, “Dönersek belki bir iki kelime söylerim. Gördüklerimizi söyleriz'' karşılığını verdi.

Mehmet Öcalan, 17 Kasım 2012'de de adaya giderek ağabeyi Abdullah Öcalan ile yüz yüze görüşmüştü. Öcalan, aynı gün yaptığı yazılı açıklamada, yüz yüze görüştüğü İmralı Cezaevi'ndeki ağabeyi Abdullah Öcalan'ın, cezaevlerindeki açlık grevi eylemlerine bir an önce son verilmesi çağrısında bulunduğunu belirtmişti.
Son olarak 14 Ocak 2013'te adaya giderek ağabeyi ile görüşen Mehmet Öcalan, dönüşte, ''Görüşmede başka herhangi bir şey gündeme geldi mi'' sorusuna ''İleriki aşamada eğer eş başkanlar gelirse o zaman açıklayabilirim'' karşılığını vermişti.
''Hangi konuyla ilgili'' sorusu üzerine Öcalan, ''Bu süreçle ilgili… Süreç…'' ifadesini kullanmıştı.

İKİNCİ HEYET
İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile göreşecek 2. heyet, bugün açıklanacak.
Heyette BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk'ün olması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar