Kaptan, Ek Mesai Çalışıyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Kaptan, Ek Mesai Çalışıyoruz

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Başkanı Ahmet Kaptan, erken seçimin gündeme geldiği günden başlayarak, vatandaşlık işlemleri ve arsa dağıtımlarını seçimlerden önce yetiştirmek için İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı personelinin ek mesai çalıştırıldığını iddia etti.

Kaptan, yazılı açıklamasında, “seçim yasaklarının başlamasına sayılı günler kala, Muhaceret Dairesi’nde tam bir rezalet yaşandığını” öne sürerek Vadili köyünde de 60 sanayi arsası verilmesi için işlemlerin hızlandırıldığını, yapılanların halkın iradesine saygısızlık olduğunu savundu.


“Halkın iradesine müdahale ederek, bazı kişilere menfaat sağlayarak seçim kazanacaklarını sananlar yanılıyorlar” diyen Kaptan, “halkın Ulusal Birlik Partisi’ni (UBP) sandığa, temsil ettiği zihniyeti de tarihin çöplüğüne gömeceğini” ileri sürdü.

UBP’nin başında kim olursa olsun, aynı zihniyetin temsilcisi olduğunu ispatladığını savunan Kaptan, “Yalan vaatlerde bulunarak hükümete gelen, koltuğa oturduktan sonra ise söylediklerinin aksine halka kan kusturan bu zihniyet, erken seçimin gündeme gelmesiyle ‘koltukta kalmak için her yol mubahtır’ mantığıyla harekete geçmiştir” yorumunda bulundu.

UBP’yi eleştiren Kaptan, UBP’nin çalışanların kazanılmış hakkına el uzattığını, sürekli zamlar yaptığını, halkın alım gücünü aşağıya çektiğini ve halkı süratle fakirliğe sürüklediğini iddia etti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar