Kanser illeti onu da aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Kanser illeti onu da aldı

Kanser illeti onu da aldı

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaklaşık bir haftadır yatılı hasta olarak tedavi gören kanser hastası Dikmenli 28 yaşındaki Ömer Gülsal, önceki gün akşam saatlerinde yaşamına veda etti.
Gülsal’ın ölüm haberi Dikmen’i yasa boğdu.
Ömer Gülsal, Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde dün kılınan öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
Gülsal’ın cenazesine, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Gülsal ailesi, Dikmen Belediyesi çalışanları, dost ve akrabalarının yanı sıra çok sayıda seveni katıldı.

Ağabeyi de kanser hastasıydı
Ömer Gülsal, yaklaşık bir yıl önce bağırsak kanserine yakalandı. Ağabeyini birkaç yıl önce kanser hastalığı nedeni ile kaybeden Gülsal, hayata tutunuyor, yaşamak için mücadele ediyordu.
Yaklaşık bir yıldır kanser tedavisi gören Ömer Gülsal, ne yazık ki, hastalığını yenemedi. Bağırsaklarında baş gösteren kanser, kısa zamanda tüm vücuduna yayıldı.
Yaklaşık bir yıldır kanserle mücadele eden Ömer Gülsal, geçen hafta da aniden rahatsızlanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak Gülsal’a yapılan tedavi umut edilen cevabı vermedi.
Beş evladından ikisini kanser nedeni ile art arda toprağa veren acılı anne ve baba, cenazede gözyaşlarına hakim olamadı.
Ömer Gülsal’ın kardeşleri ise dostlarının desteği ile güçlükle ayakta durdu.


Köylünün öfkesi katlandı
Dikmen’de bulunan baz istasyonlarının “kanser” hastalığına yol açtığını iddia eden Dikmenli bir gurup genç, geçen hafta köy merkezinde toplanarak, eylem yapmış ve baz istasyonlarının köy merkezinden kaldırılması için imza toplamıştı.
Dikmenli gençlerin öfkesi Ömer Gülsal’ın ölümü ile alevlendi.
Cenazeye katılan Dikmenli gençler, yarın yine köy merkezinde toplanarak, eylem yapacaklarını duyurdu.
Eyleme hazırlanan Dikmenli gençler, bu kez tepkilerini daha sert göstereceklerini kaydetti.

Yaklaşık bir yıldır kanser hastalığı ile mücadele eden 28 yaşındaki Ömer Gülsal, yaşam savaşını kaybetti. Gülsal, önceki akşam hayata gözlerini yumdu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar