Kıbrıs

Kalyoncu: Seçmen hepsine kırmızı kart gösterecek


Kalyoncu, Radyo Havadis’te, Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi tarafından sunulan “Gün Ortası” programına konuk oldu.

Program sırasında önemli açıklamalar yapan Kalyoncu, CTP içerisinde her dönem yeni ve genç isimleri siyasette önlerinin açık olduğunu söyledi.
CTP tarihinden örnekler veren Kalyoncu, “Hiçbir dönemde halkın karşısında, halkı yarı yolda bırakacak, siyaseti yerle bir edecek adaylar çıkarmadık” dedi.

Başkanlığa adaydım, ama…
Kalyoncu, erken seçim gündeme gelen, yapılacağı açıklanan CTP kurultayında aday olduğunun sır olmadığını söyledi. Kalyoncu, buna karşın, seçim yapılacak kurultayda aday olmasının küçük bir ihtimal olduğunu söyledi.
Kalyoncu, “Seçim sonrası CTP iktidarda olacak. Bu tablo içerisinde, seçimi az farkla kazanacağımdan emin olsam bile, CTP’ye bu yarışı yaşatmam. CTP’ye her ortamda hizmet etmeyi öğrenen biriyim. İlle de başkan olmam gerekmiyor” dedi.

“Aslanbaba’ya yakıştı”
Meclis’te yaşanan Ejder Aslanbaba krizini de değerlendiren Kalyoncu, “Gözümüzün önünde yaşanan bir senaryoydu” dedi.
Meclis içinde yaşananları gülerek izlediğini belirten Soyer şöyle devam etti:
“Yazan da belliydi, oynayan da. CTP bu yaşananların hiçbir yerinde değil. Meclis’te bir senaryoya şahit olduk.
Birbirine bakanlar, gülenler…
Seçmen, bu zihniyete geçit vermemeli. Hiçbir noktada seçmen bu yaşananlara geçit vermemeli.
Bu olay da bize gösteriyor ki, seçmen hangi partiye oy vereceğini iyi seçmeli, ama o partiden de en iyilerini Meclis’e göndermeli.”

“Arkasında İrsen Bey var”
Kalyoncu, Ejder Aslanbaba olayının arkasında, UBP’nin parmağı olduğunu iddia etti. “Meclis içinde olan herkes bunu anladı” ifadesini kullanan Kalyoncu, medyanın da buna göre hazırlandığını söyledi.
Kalyoncu, “Kanal T hazır bekliyordu. Bu işi herkes önceden biliyordu, biz hariç” dedi.

“Mühür vurulacak parti var”
“Sandığa değil, denize gidin” çağrılarını da yorumlayan Kalyoncu, bunu söylemenin, “UBP ve DP’ye destek verin” çağrısı ile eş anlamı olduğunu belirtti.
CTP’nin iyi adaylarla seçmene gittiğini ve bunun bir gelenek olduğunu söyleyen Kalyoncu, “İdeolojik gerekçelerle CTP’den bugüne kadar iki vekil istifası var. Ama hiçbir CTP adayı para için, makam için CTP tabanını satmadı” hatırlatmasında bulundu.
Kalyoncu, CTP’nin aday belirlemede çok hassas olduğunu söyleyerek, “Denize gitmeye gerek yok. Çünkü mühür vurulacak bir parti var. Halkımız CTP’ye mühür vursun, sonra gönül rahatlığı ile denize gitsin” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı