Ekonomi

Kalkınma Bankası, yurt yatırımları için kredi başvuru kabulüne başladı


Yurt kredileri için ön başvurular 29 Şubat Pazartesi’ne kadar Kalkınma Bankası’na yapılabilecek. Ön başvuru onayı alan başvurular için dosya tamamlama süresi ise 15 Nisan olacak.

Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ercan İbrahimoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Kalkınma Bankası’nın;  üniversite sektörünü desteklemeye yönelik sağladığı öğrenci yurdu projelerine ilişkin sektörde hasıl olan yatırım ihtiyacını dikkate alarak, Lefkoşa ve Girne bölgelerindeki yurt yatırımları için yeniden kredi ön başvuru kabulüne başlayacağını bildirdi.

İbrahimoğlu, Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde üniversite sektörünü desteklemeye yönelik sağlanan yurt kredileri için 29 Şubat Pazartesi tarihine kadar bankada ön başvuru kabul edileceğini kaydetti.

Ön başvuru onayı alan başvurular için dosya tamamlama süresinin ise 15 Nisan olacağını belirten İbrahimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Banka kredilendirme kriterleri kapsamında yatak başı kredi miktarının azami USD 7.000 veya Stg, Euro ve TL karşılığını aşmayacağını, gayrimenkul ipoteği ve/veya banka teminat mektubu karşılığında hakediş esasına göre ve Bankamız kriterleri çerçevesinde kullandırılacağını, başvurularda Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yurt Tüzüğüne uygunluk/izin belgesi aranacağını belirtiriz.

Yurt kredilerinin değerlendirilmesinde nihai kararın, Lefkoşa ve Girne bölgelerindeki yurt ihtiyacı dikkate alınarak belirleneceği hususunda yatırımcıları bilgilendiririz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı