Diğer SporlarSpor

Kaliteli bir lig izleyeceğiz


Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, bugün başlayacak olan 2017-2018 voleybol sezonu ile ilgili Havadis’e konuştu.

ÇITA YÜKSEK:Enver Kaya, “Öncellikle yeni sezonunun tüm takımlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Voleybol branşı her geçen sezon çıtasını daha yukarıya taşıyor. Sporseverlere güzellikler sunmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi Tonguç KOTAK

 Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya, 2017-2018 voleybol sezonu ile ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu. Kaya zor bir sezonun yuaşanacağını belirterek bu da voleybolun gelişmesi için önemli bir olay olduğunu açıkladı.

Kaliteli takımlar var

Enver Kaya, “Öncellikle yeni sezonunun tüm takımlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Voleybol branşı her geçen sezon çıtasını daha yukarıya taşıyor. Sporseverlere güzellikler sunmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi. Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu yıl büyükler liginde  mücadele edecek olan 6 kadın ve 5 erkek takımının oynayacağı müsabakaların oldukça çetin ve heyecanlı geçeceğini tahmin ediyorum. Takımlar kadrolarını elit yabancı sporcular ile güçlendirdi. Bu, performansı ve kalitesi yüksek müsabakalar izleneceğinin müjdecisidir. Liglere yeni katılım gösteren takımların kurdukları güçlü kadrolar da üst düzey bir rekabet getirecektir. Bugün başlayacak olan sezonda büyükler , gençler ve yıldızlar olmak üzere 6 ayrı kategoride deplasmanlı lig sonrasında büyüklerde play off, yıldız ve gençlerde ise final serileri oynanacak. Play-off’lar öncesinde Denktaş Kupası ve play-off’lar sonunda Süper Kupa finalleri ile sezon Nisan ayı sonunda tamamlanacak.”

200 maç oynanacak

Kaya konuşmasının sonunda, 6 kategoride 7 ay sürecek olan sezonda 200’e yakın müsabaka oynanacağını belirterek; “Yeni sezonda katılım gösteren bütün takımlara başarılar dilerken her zaman ki gibi  sportmence bir sezon olmasını dilerim. Takımların liglere hazırlanması ve katılımında emeği geçen kulüp yönetimleri, antrenör ve sporcularına da ayrıca şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim.” dedi.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu