Sağlık

Kalıcı Bronzluk İçin Yapılması Gerekenler!


 

Yazın güneşlenmek ve bronz olmak çoğumuzun istediği şeydir. Yaz aylarından sonra mümkün olduğunca geç normal ten rengimize dönmek isteriz. Cilt bakımında bir çok kadının güzel bulduğu bronz tene sahip olmak doğru adımlarla çok kolaydır. Fakat bronzluğun kalıcı olması için yapmanız gereken bir kaç ipucu daha var.

KALICI BRONZLUK SAĞLAMAK İÇİN;

Tatile çıkmadan önce muhakkak ölü derilerden arınmanız gerekir. Bu sayede bronzluğunuz biraz daha uzun süreli olur. Tatile çıkmadan vücut peelingi yapmak en doğrusudur. Peeling yapmaya tatile çıkmadan 1 ay önce başlarsanız mükemmel sonucu alırsınız. Vücut peelinglerini haftada 1 kez banyo yaparken kullanmanız yeterli olacaktır.

Doğru güneş kremi bronzlaşmakta en önemli noktalardan biri. Bronz olmanız için öğlen güneşin en kavurucu zamanında güneşlenmeyin. Vücudunuzda sağlıklı ve uzun süreli bronzluk elde etmek içingüneşe 15:00′ten sonra direkt mesafeli durun. 11:00′den 15:00′e kadar güneşin size direkt olarak gelmesini engelleyin. Özellikle güneşin en tepede olduğu zamanlarda gölgede bile bronzlaşmanız mümkün olacaktır.

Vücudunuzu dışardan beslediğiniz kadar içerden beslemeniz de önemli. Bunun için havuç, kayısı, şeftali gibi beta karoten içeren besinler tüketmenizde fayda var. Bu yolla ciltteki melatonin pigmentinin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu da daha fazla ve kalıcı bronzluğun kapılarını size açar.

Sıcak suyla duş almak bronzken yapacağınız en büyük hatadır. Sıcak su derinizin rahatlamasını sağladığı için soyulmanızı kolaylaştırır. Yaz ayları bronzluğunuzun uzun sürmesi için kesinlikle sıcak su ile duş yapmayın.

Bronz teninize nemlendirici ve besleyici yağ sürmeyi ihmal etmeyin. Bu derinizi besleyecek ve bronzluğun daha kalıcı hale gelmesini sağlayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı