Yaşam

JOYA Italiano & Steak House Restoran açıldı


Avrupa dan adaya gelen Altın Kaşık ve Michelin yıldızlı Chef ilk Kez Kuzey Kıbrıs da müşterilere servis sunmaya başladı.

Dünya mutfaklarının iddialı konseptlerine Michelin Yıldızlı şefinin  dokunuşlarıyla oluşan muhteşem lezzetler JOYA Italiano & Steak Hause’da

Michelin Yıldızlı Şefiyle birlikte  dünya mutfaklarının en seçkin örneklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kapılarını geçen hafta hizmete sunan JOYA Italiano & Steak Hause Restorant, kısa sürede bölgenin en çok konuşulan restoranı olarak dikkat çekiyor. Sadece kendi üretimi olan spesiyal lezzetleriyle de adından söz ettirmeye başlayan JOYA, son yılların yükselen trendi steak house konseptine farklı bir yorum getiriyor. Bölgenin en iyi et restoranı olma iddiasını sürdürmeyi hedefleyen JOYA, şık ve ince detayların öne çıktığı dekorasyonu ve güçlü menüsüyle et , pizza ve salata severlerin favorisi oluyor.

Joya restoran

JOYA, doğru bir marinasyonun ve pişirme tekniklerinin etin lezzetini veren en önemli detay olduğuna inanıyor. Fransa’nın ünlü Elit Steak House Restoranından Adaya gelen şefimizin özel masa showları da görülmeye değer..

Menüsünde yer alan etleri özel yetiştirilen hayvanlardan ve cinslerden seçen JOYA, Dry Aged yöntemiyle olgunlaştırdığı etlerin tadını üst düzey damak tatlarına uygun hale getiriyor. Bunun için etlerini 28-60 günlük periyotlarda özel dry dolaplarında bekleterek çok daha kaliteli steak eti elde ediyor.

 

JOYA Restoran

Michelin Yıldızlı ve Ödüllü Şefi Harikalar Yaratıyor…

JOYA özellikle tüm steak çeşitlerini özel yapım asansörlü ve yüksek ısı üreten mangalında özel bir pişirme tekniği ile pişiriyor. Daha sonra Empero fırınlarda doğru pişirme teknikleri uygulayarak sunuma hazırlıyor.Başa dön tuşu