Joseph’li orta saha düşünülmeli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Köşe Yazarları

Joseph’li orta saha düşünülmeli

Yenicami’de sezonun ikinci devresi ile başlayan eleştiriler sonunda değişiklik doğurdu. Geçen hafta Yenicami’nin başına geldikten sonraki ilk yenilgiyi yaşayan Osman Emiroğlu, dünkü Serdarlı maçında önemli değişiklikler yaparak başladı. Kemal Göktaş, Adil ve Hascan 11’de başladı. Çıdamlı, Ünal ve Behiç kulübede oturdu maç başlarken.
Serdarlı 1-0 öne geçmesine rağmen Yenicami rüzgarı da arkasına alarak baskı kurdu. Gol veya goller bulmak için bastırdı. Ne kadar da goller organize gelmese de devre 2-1 önde kapatıldı. Serdarlı kalecisi Özgür’ün boş yere kalesini terk etmesi Massa’nın sol ayağı ile akıl dolu plase golünü getirdi. Hüseyin Sadıklar’ın da orta şut karışımı vuruşunda top rüzgarla birlikte direk filelere gidince 45 dakika 2-1 önde kapatıldı.
İlk devrede rüzgarı da arkasına alan Yenicami rakibi karşısında baskılı oynasa da, Serdarlı saha içinde organize olabilse Ali Duvarcı kalesinde sıkıntı çekebilirdi. Ufuk Fırat’ın ve Kabore’nin olmayışı Kaan’ın futbolu bırakması, Serdarlı adına çok büyük talihsizlikti dün.
İkinci devre Serdarlı rüzgarı da arkasına alarak Yenicami kalesine ataklar geliştirmeye başladı. Siyah-beyazlıların savunmasında Okan ve Joseph hava toplarında rakiplerine fırsat vermezken Ali Duvarcı da yan topları başarı ile topladı. Göbekte rakibini delmeye çalışan Serdarlı, Evren ve Adil’i aşmakta pek başarılı olamadı.
Serdarlı’nın bir yerde şuursuz baskısı sonucu Yenicami kaptığı toplarla zaman zaman tehlikeli ataklar geliştirdi. Massa’nın çok iyi işler yapması, aldığı toplarla yüzünü kaleye dönüp ilerlemesi ve Faye gibi etkili savunmacının yanında fazla top kaybı yaşamaması, bugüne kadar kendinden beklenen oyundu.
Bu tablo içerisinde Yenicami son çeyrekte iki gol daha bularak farkı galibiyete imza atarken Serdarlı’da tehlike çanları çalmaya başladı.
Yenicami’de özellikle ikinci devrenin ortasından itibaren hücuma desteğe çıkmaya başlayan Joseph’in 4-1’lik galibiyette önemli katkısı oldu. Geçmişte gördüğümüz gibi orta alanda rakibin oyununu bozan ve takımını atağa kaldırmayı başaran Joseph üçüncü golün de asistini yaptı. Osman hoca, Erdoğ gibi bir kozu elinde varken, bence Joseph’li orta saha kurgusunu da planlarına dahil etmeli.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar