Köşe Yazarları

İyi oynayan değil, fırsatlardan yararlanan kazandı

K-Pet 1. Ligi altıncı haftasına 15 puanla lider olarak giren Gönyeli, takipçisi 12 puanlı Düzkaya’yı, Çatalköy-Nihat Bağcıer Stadı’nda Hüseyin Küsbeci ve Coşkun Ulusoy’un attığı goller ile 2-1 yendi. Düzkaya’nın golü, Mehmet Çil’den geldi.

Liderlik mücadelesine, önce yememek düşüncesi ile kontrollü başlayan her iki takım, bu nedenle orta alanlarını kalabalık tutup, Düzkaya, sağ kanattan Bekir’in desteklediği Mehmet Çil ve Hüseyin Türk’e. Gönyeli ise, Ulaş’ın takviyesindeki Hüseyin Küsbeci ve Coşkun Ulusoy’a atılacak uzun kontra toplarla neticeye gitmek istedi.
Ancak, Gönyeli geri dörtlüsünün iki kanat oyuncusu çok sık akınlara katılınca, göbekte oynayan Okan ve Yusuf yalnız kaldılar ve Düzkaya’nın çok süratli birinci bölge oyuncuları karşısında pozisyon vermeye başladılar. Nitekim ilk devrenin başında Hüseyin Türk ve Bekir Yıldız, mutlak iki gol fırsatı yakaladılar ancak atamadılar. Düzkaya orta alan oyuncuları olan Hüseyin Şevki, Cemil ve Serkan gidip geri dönmeyince, orta alanı çok rahat geçen Gönyeli, rakip ceza alanı civarında görülmeye başladı. Ancak pozisyonsuz. Nitekim Gönyeli’nin ilk gollük atağı 29. dakikada oldu ve Hüseyin Küsbeci’nin şutunda top direkten döndü.
Her iki takım için beklenen gol, beklenmeyen ve organize olmayan bir atak sonucunda, Gönyeli adına Hüseyin Küsbeci’nin sert şutundan, Düzkaya’nın beraberliği ise, Mehmet Çil’in, serbest vuruş becerisinden geldi.1-1.
Takımların oyun anlayışı, ikinci devrede değişmedi. Ancak, H. Küsbeci’nin ortasını çok iyi değerlendiren Coşkun’un kafası, tabelayı Gönyeli lehine değiştirdi: 2-1.
90. dakikada yaşananlar, her iki takım adına yüz kızartıcı idi. Düzkaya’dan Cemil, yerde yatan Tufan’ın yüzüne topu vurması ile başlayan gerginlik, diğer oyuncu ve yöneticilerin katılması ile “arbedeye” dönüştü. Hasan Kanlı ve Bekir Yıldız kırmızı gördü. Sonuçta, iyi oynamasa da “fırsatlardan” yararlanmasını bilen “tecrübeli” Gönyeli, maçı aldı götürdü. Düzkaya mı? O da kazanabilirdi. Ancak bu orta saha ile değil.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı