Kıbrıs

İttifak kuruldu, adaylar bugün açıklanıyorİTTİFAK İÇİN ANLAŞTILAR: Bir süredir yerel seçimlere yönelik TDP, BKP ve Baraka Kültür Merkezi arasında yürütülen ittifak görüşmeleri sonuçlandı. TDP, BKP ve Baraka Kültür Merkezi yerel seçimlere ortak adayla katılma kararı aldı. Karar, bugün belirlenen adaylarla birlikte kamuoyuna duyurulacak
Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’deki belediye başkan adaylarını belirleyen TDP, BKP ve Baraka Kültür Merkezi ittifakı bugün düzenleyecekleri basın toplantısıyla adayları duyuracak. TDP, BKP ve Baraka Kültür Merkezi ittifakı Lefkoşa Türk Belediyesi başkan adayını Mehmet Harmancı, Girne Belediyesi başkan adayını Mustafa Şener, Güzelyurt Belediyesi başkan adayını Metin Ertop ve Lefke Belediyesi başkan adayını da Hasan Kızılgök olarak belirledi. Geri kalan 24 belediyedeki başkan adaylarının ise önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor.
Ayrıca ittifakın Beyarmudu’nda da Özbir Akbaşak’ı aday göstereceği konuşuluyor.Mağusa’da Hoşkara ismi üzerinde duruluyor
TDP-BKP ve Baraka Kültür Merkezi  ittifakının Gazimağuasa Belediyesi başkan adayını önümüzdeki hafta içinde açıklaması beklenirken belediye başkan adayı olarak Ercan Hoşkara ismi üzerinde durulduğu öğrenildi. TDP-BKP ve Baraka Kültür Merkezi ittifakının Gazimağusa Belediyesi başkan adayı olarak kısa süre önce gündeme gelen TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli ve TDP Gazimağusa İlçe Başkanı Mustafa Emiroğluları’nın belediye başkan adayı olmak istemediği duyuldu.

Özyiğit: Yol haritasını bugün açıklıyoruz
TDP Genel başkanı Cemal Özyiğit BKP ve Baraka Kültür Merkezi ile yürütülen iş birliği görüşmelerinin sonuçlandığını açıkladı. Bugün yapılacak basın toplantısı ile Lefkoşa, Girne, Güzelyurt ve Lefke’deki belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağını ifade eden Özyiğit, diğer belediye başkan adaylarının ise önümüzdeki hafta içinde açıklanacağını ifade etti. Özyiğit bazı bölgelerde ise bağımsız adayları destekleyebileceklerini söyledi.

Hoşkara: Netleşen bir şey yok
TDP-BKP ve Baraka Kültür Merkezi ittifakının Gazimağusa Belediye başkan adayı olarak gündeme gelen Ercan Hoşkara ise henüz net bir karar olmadığını söyledi. Partisinin alacağı kararın arkasında olduğunu kaydeden Hoşkara bir hafta içinde belediye başkan adayını açıklamayı hedeflediklerini belirtti.

Korkmazhan: Bugün açıklanacak
BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, TDP ve Baraka Kültür Merkezi ile yerel seçimlere yönelik olarak yürütülen ittifak görüşmelerinin sonuçlandırıldığını ve yerel seçimlerde ittifak yapılacağını açıkladı.

Başa dön tuşu