Diğer SporlarSpor

İtalya’da hedef yeni ironman

Ares Spor Kulübü triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan İtalya’da Ironman yarışına katılıyor.

CEM 11, HÜSEYİN 3. KEZ: Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan, İtalya’da 23 Eylül Cumartesi gerçekleşecek ironman yarışında 3.8kilometre yüzüp, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Cem 11inci kez, Hüseyin ise 3üncü kez ironman olma hedefinde..

Dünyanın en zorlu ve dayanıklılık isteyen Ironman yarışı 23 Eylül Cumartesi günü İtalya’da yapılacak. İtalya’da bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Ironman şampiyonasında ülkemizden Ares Spor Kulubü triatletleri Cem Dağdelen ile Hüseyin Arhan yarışacak.

Cervia şehrinde gerçekleşecek Ironman yarışında sporcular 3.8 kilometre yüzecek, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Toplam 15 saatlik zaman limiti olan yarışta Cem 11inci kez, Hüseyin ise 3üncü kez finişe ulaşarak ironman olma hedefinde.

Ares Spor Kulübü başkanı Ahmet Özsoy ile birlikte yarışın olacağı şehre gelen sporcuları yağmur ve rüzgarlı soğuk hava karşıladı. Yarış için hiç tercih edilmeyen hava şartları yanında ironmanın İtalya’da ilk kez yapılacağından yoğun ilgi gösterilmesi ve 3000in üzerinde sporcunun yarışacak olması sebebiyle yüzme parkurundan sonra gidilecek bisiklet alanının yaklaşık 1 kilometre uzağa taşınmasına sebep oldu. Bu da sporcuların sudan çıktıktan sonra uzun mesafe çıplak ayak yürüyüp zaman kaybına sebep olacak.

Bisiklet parkurunu dün gezen sporcularımız yüzde 14 eğim ile tırmanılacak zirveye çıkarken, koşu parkurunda da antrenman yapma fırsatı buldu.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı