İtalya’da hedef yeni Ironman

22 Eylül 2017 Cuma | 12:51

Ares Spor Kulübü triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan, İtalya’da Ironman yarışına katılıyor

 

İTALYA’DA YARIŞIYORLAR

Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan, İtalya’da bugün gerçekleşecek Ironman yarışında 3.8 kilometre yüzüp, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Cem 11’inci kez, Hüseyin ise 3’üncü kez Ironman olma hedefinde

 

Dünyanın en zorlu ve dayanıklılık isteyen Ironman yarışı bugün İtalya’da yapılacak.

İtalya’da bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Ironman şampiyonasında ülkemizden Ares Spor Kulübü triatletleri Cem Dağdelen ile Hüseyin Arhan da yarışacak.

 

Zorlu yarış

Cervia şehrinde gerçekleşecek Ironman yarışında sporcular 3.8 kilometre yüzecek, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Toplam 15 saatlik zaman limiti olan yarışta Cem 11inci kez, Hüseyin ise 3üncü kez finişe ulaşarak ironman olma hedefinde.

Ares Spor Kulübü başkanı Ahmet Özsoy ile birlikte yarışın olacağı şehre gelen sporcuları yağmur ve rüzgarlı soğuk hava karşıladı. Yarış için hiç tercih edilmeyen hava şartları yanında ironmanın İtalya’da ilk kez yapılacağından yoğun ilgi gösterilmesi ve 3000in üzerinde sporcunun yarışacak olması sebebiyle yüzme parkurundan sonra gidilecek bisiklet alanının yaklaşık 1 kilometre uzağa taşınmasına sebep oldu. Bu da sporcuların sudan çıktıktan sonra uzun mesafe çıplak ayak yürüyüp zaman kaybına sebep olacak.

Bisiklet parkurunu dün gezen sporcularımız yüzde 14 eğim ile tırmanılacak zirveye çıkarken, koşu parkurunda da antrenman yapma fırsatı buldu.