Kıbrıs

İstifamı arkadaşlarla değerlendireceğim 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Başkanı Mehmet Çakıcı, partisinin oy oranının yüzde 6,8’den yüzde 7,4’e çıktığına işaret ederek “Parti yerinde sayarsa istifa ederim dedim. Partim yerinde saydı. Sözümün arkasındayım” diyerek, istifa konusuna partideki yetkili kurullarla birlikte karar vereceğini söyledi.
TDP Başkanı Çakıcı parti binasında düzenlediği basın toplantısında seçimi değerlendirdi. Üyelere, milletvekili adaylarına, yönetim kurulu üyelerine seçim sürecinde gösterdikleri gayret için teşekkür eden Çakıcı, “TDP genç ve dinamik bir parti” diye konuştu.
TDP’nin aldığı oy oranında partinin mali kaynak yetersizliğinin de etkisi olduğunu savunan Çakıcı, partinin 100 bin TL’lik kaynağını belediye seçimlerinde harcadığını, erken seçimlere borç alarak girdiklerini, parti için çalışan herkesin gönüllü olduğunu belirtti.

“Beklentimiz daha fazlasıydı”
Çakıcı TDP’nin 2009 seçimlerinde yüzde 6,8 oranında oy aldığına bu oranın yüzde 7,4’e yükseldiğine işaret eden Çakıcı, “Belirli bir yükselme olsa da beni tatmin etmedi. Beklentimiz daha fazlasıydı. Hak ettiğimiz bir sonuç değildi” dedi.
2009 seçimlerinde 2 milletvekili çıkardıklarını, bu yılki seçimlerde Girne ile 3 milletvekili çıkarabilecekleri tahminini dile getiren Çakıcı, bu durumu yeterli bir ilerleme olarak görmediğini söyledi.
“Ben mücadele insanıyım. Bu parti ideallerin partisi. İstifa sözümün arkasındayım. Partiye her görev her mevkide yardımcı olmaya hazırım” diyen Çakıcı, bu kararın kişisel bir karar olamayacağını, konuya partinin yetkili organlarında görüşerek karar verecekleri bilgisini verdi.
Sandığa gitmeyenleri de eleştiren Çakıcı, tepkili olanların yeni bir partiye oy vermek yerine sandığa gitmemesini doğru bulmadığını ifade ederek, buradan çıkardıkları dersin daha örgütlü çalışmaları gerektiği olduğunu belirtti.
Çakıcı, konuşmasının sonunda bugün boğularak ölen 14 yaşındaki çocuğun ailesine başsağlığı diledi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı