İşte iOS 7 İle Gelen Yeni Özellikler!

4 Ekim 2013 Cuma | 08:48
Kıbrıs Town Houses

İşte iOS 7 ile gelen gizlenmiş yeni özellikler:

Saat ikonu

Cihazınızdaki saat ikonuna hiç dikkatle baktınız mı? iOS 7 ile değişen saat ikonu gerçek saati gösteriyor. Saniyenin ilerlemesini bile görebilirsiniz.

Birden fazla uygulamayı bir kerede kapama

Cihazının ekran tuşuna iki kere basın. Karşınıza açık uygulamalar çıkacak. Üç parmağınız ile bir kerede üç uygulamayı kapatabilirsiniz.

İkon isimlerini belirgin hale getirme

Ana ekrandaki ikon isimlerinin kalınlaşarak daha belirgin olmasını istiyorsanız artık Ayarlar > Genel Ayarlar > Erişilebilirlik bölümünden ‘kalın yazı’yı aktifleştirebilirsiniz.

Engelleme

iOS 7 ile birlikte gelen çağrıyı ya da sms’i engelleme özelliği iPhone’a da geldi. Bunun için Ayarlar > Telefon > Engellenen numaralar bölümüne girip istediğiniz telefon numaralarını engelleyebilirsiniz.

Mesaj zamanı

Yazılı mesajlarda ekranı sağdan sola kaydırdığınızda tüm mesajların yanında zamanı görülebiliyor.

Pusula gelişti

iOS 7 ile Compass(pusula) isimli uygulamaya su terazisi özelliği eklendi. Uygulamaya girdikten parmağınızı sağa doğru kaydırarak ikinci ekrana geçtiğinizde bu bölüme gelebiliyorsunuz.

Siri ile ayarları kontrol edin

Önceki iOS versiyonlarında ses konut sistemi Siri ile alarm kurabiliyor, hatırlatma ekleyebiliyorsunuz. iOS 7 ile birlikte Siri’ye farklı komutlar da verilebiliyor. Örneğin “Wi-Fi’yi kapa’, ‘Ayarları aç’.