Sağlık

İşte Dünyadaki En İyi İlaçAnkara'nın Pursaklar Belediyesi Kültür Müdürlüğü, düzenlediği seminerde, sağlıklı hayat ve kilo kontrolü konusunda halkı bilgilendirdi.
Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki seminerde sağlıklı hayat ve kilolardan korunma konusunda Sağlıklı Hayat ve NLP Uzmanı Halil Geçici bilgiler aktardı. Ağırlıkla kadınların katıldığı programda Geçici, her geçen gün artan ilaç firmalarına dikkat çekerek "Türkiye'de şu an 2 bin 723 ilaç firması var. İlaç bağımlısı hale geldik. Tablet ilaçlarda erime süresi 4 saat, kapsüllerde ise 8 saat." dedi.Fazla ilaç kullanımının zararlarını anlatan Halil Geçici, dünyadaki en iyi ilacın su olduğunu söyledi. Gelişi güzel kullanılan suyun ise insan vücuduna yararlı olmadığını ifade eden Geçici konuşmasında şunları vurguladı: "Hayatımızdaki en önemli ilaç sudur. Ancak bu suyu gelişigüzel tüketirseniz hiçbir işe yaramaz. Tükettiğimiz suyun insan vücudunun sıcaklığını çok üstünde olmaması gerekiyor. Yediğimiz yemekleri iyice çiğneyerek ve yavaş yavaş tüketmek gerekir. Sağlık ilk önce dişlerde başlar. Eğer dişlerinizi fırçalamazsanız yediğiniz yemekleri de sağlıklı tüketemezseniz."

Programın sonunda konuşmacı Halil Geçici'ye Pursaklar Belediyesi Kültür Müdürü Akif Durmuş tarafından çiçek takdim edildi. Sağlıklı hayat konusunda bilgilenen davetliler, Belediye Başkanı Selçuk Çetin'e bu tür kültür faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu