İskele’ye itfaiye aracı…

8 Ekim 2013 Salı | 15:42
İskele’ye itfaiye aracı...
Kıbrıs Town Houses

İskele Polis Müdürlüğü’nde gerçekleşen törenle, acil kurtarma aracı olarak nitelendirilen itfaiye aracının anahtarı, Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim tarafından İtfaiye Müdürü Aysın Öztrak’a teslim edildi.

İskele İtfaiye Şube Amiri Ali Özçilem’in araç hakkında bilgi verdiği törende, aracın kaabiliyetlerini gösteren bir de gösteri yapıldı.

Törende Polis Genel Müdür 1. Yardımcısı Pervin Gürler ile  ile İskele Polis Müdürü Şengül Kadı da hazır bulundular.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınan iki itfaiye aracından diğeri de dün düzenlenen törenle Girne Polis Müdürlüğü’ne teslim edilmişti.

Söz konusu araç, 4,5 ton su ve 350 litre kimyevi köpük kapasitesine sahip. 1+5 personel taşıyabilen araçta biri teleskobik olmak üzere iki adet projektör bulunuyor. En önemli özelliklerinden biri de hareket halindeyken su atması.

ZAİM

Polis Genel Müdürü Ahmet Zaim törende yaptığı konuşmada, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınan iki adet itfaiye aracının kısa bir süre önce teslim alınarak plaka işlemleri ve eğitimlerinin tamamlandığını,  birinin Girne’ye diğerinin de İskele’ye verilmesinin uygun görüldüğünü kaydetti.

Polis Genel Müdürü Zaim, aracın İskele’de çıkacak yangınlara anında ve etkili bir şekilde müdahaleye büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Zaim, İskele’de inşaatı sürmekte olan itfaiye binasının da yakın zamanda tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

Zaim, itfaiye araçlarının alınmasından ötürü Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun’a polis örgütü adına teşekkür etti.