İskele’de okuma bayramı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

İskele’de okuma bayramı

İskele’de okuma bayramı

Dünya Çocuk Kitapları Haftası okuma alışkanlığını artırmak ve çocukları en iyi dostları olacak kitaplarla buluşturmak amacı ile her yıl kasım ayının ikinci pazartesi kutlanmaktadır. Kurumun bu hafta dolayısı ile organize ettiği buluşmalarda kitapların yaşamımızda açtığı engin ufuklara dikkat çekilerek çocuklara kitaplar armağan edildi. İskele kent sınırları içerisinde bulunan okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında gerçekleştirilen etkinliklere, İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun da katılarak çocukların sevincine ortak oldu.


Şehit İlker Karter İlkokulu’nda gerçekleştirilen ilk buluşmada, öğrencilerin hafta dolayısı ile hazırladıkları şiirler okunarak konuşmalar yapıldı.  Sunumlardan sonra söz alan İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun böylesine anlamlı ve özel bir etkinlikle çocuklarla buluşmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. Kitapların yaşamımızdaki anlamlı dostluğuna dikkat çeken başkan Orun, kitap okuma alışkanlığının kazanılması ile yeni dünyanın kapılarının açılacağına inandığını söyledi.


Hedeflerinin bilgiye kolayca ulaşan, sorgulayan, ufku genişleyen ve kendisini sürekli geliştiren yeni nesiller yaratmak olduğunu vurgulayan başkan Orun, İskele Belediyesi’nin eğitime katkılarının önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini ifade etti.
Konuşmaların ardından tüm öğrencilere çocuk kitapları armağan edilerek etkinlik diğer okulları kapsayacak şekilde devam ettirildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar