FutbolSpor

İskele seri istiyor


Gençler Birliği Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu, yarın Lefke ile evlerinde oynayacakları karşılaşmayı da kazanarak şampiyonluk yolunda seri yakalamaları gerektiğinin altını çizdi.

Coşkun KUTAY

Süper Lig’de henüz yenilgi almayan Gençler Birliği; ligin 8. haftasında Lefke ile evinde oynayacağı karşılaşmayla ilgili hazırlıklarını, Teknik Direktör Hasan Topaloğlu nezaretinde Antrenör Hüseyin Dorak ve Ozan Uzunoğlu’nun İskele Cumhuriyet Stadı’nda dün yaptırdığı antrenman ile sürdürdü. Hasan Topaloğlu çalışma sonrasında Havadis’e konuştu.

 Üç puan ilaç gibi geldi

İki haftalık beraberlik serisinden sonra deplasmanda oynadıkları Baf Ülkü Yurdu karşısında aldıkları üç puanın hedefleri doğrultusunda kendilerine ilaç gibi geldiğine dikkat çeken Hasan Topaloğlu, “Zira; zirve yarışında rakiplerimizin cumartesi ve pazar günleri oynadıkları maçlarda galip gelmeleri sonrasında, puan farkının açılmaması için Güzelyurt’tan mutlak üç puanla dönmemiz lazımdı. Son haftaların çıkışta olan takımı Baf Ülkü Yurdu karşısında doğruları yaparak iyi bir futbolla 3-1 galip gelerek, şampiyonluk yarışını sürdürmemiz ve hedeflerimiz doğrultusunda doğru yolda ilerlememiz, bizim açımızdan çok iyi oldu” ifadelerini kullandı.

 Galibiyet sayımızı yukarı çekmemiz lazım

“Şimdi önümüzde zorlu bir Lefke maçı var. Lefke bu ligin iyi ve tehlikeli takımlarından birisi ve o da zirve yarışı veriyor” diyerek sözlerini sürdüren Hasan Topaloğlu, pazartesi günü maçımızı oynadık. Lefke karşılaşmasına en iyi bir şekilde hazırlanıp, kendi sahamızda ve seyircimiz önünde bu maçtan üç puan çıkartmamız gerekiyor. Zirve yarışında yolumuza devam etmek istiyorsak, galibiyet serisi yakalamamız lazım. Şu ana kadar maç kaybetmiyoruz ama, yine de galibiyet sayımızı yukarı çekmemiz gerekiyor” dedi.

 Taraftarlarımızın takımına sahip çıkmasını bekliyoruz

Lefke karşısında çok dikkatli olup, mutlak ve mutlak galip gelmek için her şeyi yapacaklarını söyleyen Hasan Topalaoğlu, “Moral motivasyonumuz en üst seviyede. Taraftarımızın da tribünleri doldurup, bu maçta bizlere daha fazla sahip çıkmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.Başa dön tuşu