Iska Dünya Kickboks Şampiyonası’nda sporcularımızdan üyük başarı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 1, 2022
Spor

Iska Dünya Kickboks Şampiyonası’nda sporcularımızdan üyük başarı

Iska Dünya Kickboks Şampiyonası’nda sporcularımızdan üyük başarı

ISKA Dünya Kickboks Şampiyonası, Türkiye’nin Antalya/Kemer şehrindeki Daima Hotel &  Spor Kompleksine ait spor salonunda muhteşem bir açılış töreni ile başladı. 30 ülkeden 1.000 civarında sporcunun katılımı ile gerçekleşen muhteşem açılış töreninde Dünya Federasyonu Başkanı Cory Schafer, Avrupa Federasyonu Başkanı Paul Hennessy,  Avrupa Başkan Yardımcısı Davut Sidal ve ülke başkanlarının da hazır bulundu. Açılış töreninde KKTC Kickboks ve Muaythai Federasyon Başkanı Niyazi Demirel’e organizasyona katılımları anısına Dünya Federasyonu Başkanı Cory Schafer tarafından plaket takdim edildi.
Müsabakalarda,  Hakem Komitesi Başkanı Vedat Yayar ve hakem Şengül Kırmızı da görev aldı. Hakemlerimiz müsabakalar süresince yönettikleri güzel müsabakalar ile büyük takdir topladılar. Çekişmeli müsabakaların yer aldığı Şampiyonada, sporcularımız 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

Madalya dağılımı ve sporcuların aldığı dereceler söyle:


Antrenör/sporcumuz Tufan Şimşek veteran erkekler Freestyle Form disiplininde Dünya Şampiyonu, sporcumuz Abdülmennan Göğsüaçık yıldız erkekler 40 Kg. Point Fighting disiplininde Dünya Şampiyonu,  sporcumuz Süleyman Ali Kurt genç erkekler 75 Kg. MMA Grapling disiplininde dünya şampiyonu, sporcumuz Alara Berktuğ büyük kızlar +70 Kg. MMA Grapling disiplininde dünya 2’incisi, sporcumuz Tarık Yayar yıldız erkekler 70 Kg. K-1 Sparring disiplininde Dünya 2’ncisi, sporcumuz Elifsu Akıncı yıldız kızlar +55 Kg K-1 Sparring disiplininde Dünya 3’üncüsü, sporcumuz Beren Nur Şimşek yıldız kızlar Freestyle Form disiplininde dünya 3’üncüsü ve sporcumuz Hasan Ali Çevik büyük erkekler 60 Kg. K-1 Sparring disiplininde dünya 3’üncüsü oldular.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar