Dünya

IŞİD’in paylaştığı fotoğrafı görünce şoka uğradı


İtalya'da yaşayan Solana Herrera, internette dolaşırken karşılaştığı fotoğrafla neye uğradığını şaşırdı. 2013 yılının Kasım ayında kocası ve 3 yaşındaki oğlu ortalıktan kaybolan anne, internette gezinirken oğlunun kullanıldığı bir fotoğrafa rastladı. Neye uğradığını şaşıran anne, örgütün propaganda amaçlı yüklediği fotoğrafta oğlunun savaş kıyafeti giydiği ve oyuncak AK-47 silah taşıdığını gördü. Herrera'nın kocası Eylül ayında Halep'teki bir çatışmada öldü. Acılı anne ise şimdi çocuğuna kavuşmak için her gün dua ediyor.
İtalya'da yaşayan Solana Herrera, 2013'ün Kasım ayında bir akrabasını ziyarete gittiği sırada kocasının ve 3 yaşındaki oğlu İsmail'in ülkeyi terk ettiğini ve Suriye'ye giderek IŞİD'e katıldığını söyledi. Herrera, kocasının Eylül ayında hayatını kaybettiğini, kendisinden haber alamadığı oğlunu ise internette gezinirken bir sitede gördü.
Ismar Mesinovic (left, with unknown friend) holds son Ismail who he kidnapped and took to Syria to sign up for ISIS, before he was killed in Aleppo, leaving the child abandonedOğlunu geri göndermesi için IŞİD'e yalvardığını belirten acılı anne şunlar söyledi: '2013'ün Kasım ayında Koba'ya akrabalarımı ziyarete gittim. O sırada kocam ve oğlum ortalıktan kayboldu. 1 yıldır kendilerinden haber alamadım. IŞİD'e katılacakları hiç aklıma gelmezdi. İnternette gezinirken oğlumun bir propaganda fotoğrafında kullanıldığını gördüm. Şok geçirdim.'Başa dön tuşu