Yaşam

İşe bisikletle gidenlerin seks hayatı daha canlı!


Britanya’da yapılan ankette işe bisikletle gelip gidenlerin kendilerini daha mutlu ve üretken hissettiği belirlendi. Bisiklet kullanıcılarının bir çoğu, bisikletle birlikte seks hayatlarının da canlandığını belirtti.

Ankete katılanların yüzde 89’u, iş dönüşünde bisiklet kullandığında iş hayatından daha kolay sıyrıldığını böylelikle eşi, arkadaşı ve ailesiyle iletişimini kolaylaştıran bir ruh durumuna geçebildiğini söyledi. .

Yüzde 66’ı bisiklet kullanmaya başlamasıyla birlikte ilişkilerinde düzelme yaşadığını, yüzde 39’u kendini daha enerjik hissettiğini belirtti.

Ankete katılanların neredeyse yarısı, bisiklet kullanmaya başladıktan sonra ağır işleri daha kolay halledebildiğini, yüzde 82’si artık daha az stres çektiğini söyledi.

Katılanların üçte biri, bisiklet kullanırken kendini daha yaratıcı bulduğunu ve en parlak fikirlerin genellikle bisiklet kullanırken akıllarını geldiğini vurguladı.

Yüzde 15’i bisiklet kullanmayan iş arkadaşlarına göre kariyerlerinde daha hızlı ilerlediğini söyledi.

HEDEF İŞE BİSİKLETLE GİDİP GELEN 1 MİLYON KİŞİ

Anket Britanya’daki ‘Cycle to Work Day’ kampanyası için 2 bin 500 bisiklet kullanıcısıyla yapıldı.

2011 yılında yapılan genel sayıma göre Britanya’da 760 bin kişi işe bisikletle gidip geliyor. ‘Cycle to Work Day’ kampanyasının hedefi bu sayıyı 2021 yılı itibarıyla 1 milyona çıkarmak. Kampanya kapsamında her yıl 4 Eylül , işe bisikletle gitme günü olarak kutlanıyor. (Daily Mail)Başa dön tuşu