Kıbrıs

İş yerinin zararı 175 bin TL

TUTUKSUZ YARGILANACAK: Şener Trade Ltd. isimli iş yerini kundakladığı iddiasıyla tutuklu bulunan Sabiha Eryener, yurt dışına çıkışı yasaklanarak 7 bin TL nakdi ve 100’er bir TL’lik 2 kişinin imzaladığı kefalet senediyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı
ZARAR BÜYÜK: Sabiha Eryener’in kundakladığı öne sürülen iş yerindeki zarar polis tarafından 155 bin TL olarak tespit edildi. Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Ercan Atasay mahkemedeki ifadesinde Sabiha Eryener’in çalıştığı sürede iş yerinden az az ve toplamda 20 bin TL çaldığını ve bu nedenle iş yerini kundakladığını açıkladı

Devrim DEMİR
1 Ocak’ta Haspolat’ta Şener Trade Ltd.’de meydana gelen yangın sonucunda zanlı Sabiha Eryener’in şüpheli olarak tutuklandığı kundaklama olayında polis soruşturması devam ediyor. “Kundaklama”, “Müstahdem tarafından sirkat” ve “kasti hasar” suçlarıyla 7 gün ek tutukluluk alınan zanlı Sabiha Eryener, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit huzuruna çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, “Kundaklama”, “Müstahdem tarafından sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklu bulunan Sabiha Eryener’in 7 bin TL nakdi, 100’er bin TL 2 KKTC vatandaşı kefil kefaleti ile serbest kalmasına emir verdi.
Zarar çok büyük
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Ercan Atasay mahkemede ifade verdi. Polis zanlı Sabiha Eryener hakkında “Kundaklama”, “Müstahdem tarafından sirkat” ve “kasti hasar” suçlaması ile başlattıkları soruşturmanın tamamlanmadığını ancak 14 gündür tutuklu bulunan Sabiha Eryener’in teminatla serbest bırakılmasının soruşturmaya etki etmeyeceğini anlattı.
Polis çavuşu Ercan Atasay alınan 7 günlük ek tutukluluk süresi içinde Haspolatta Fikri Şener’in adına kayıtlı bulunan Şener Trade Ltd. isimli iş yerinde çıkan yangın sonucu tespit edilen zararın, 55 bin TL, gıda üzerine olan bir şirket olduğu için yaklaşık 2 haftadır faaliyette olmayan şirketin gıda bölümünde 100 Bin TL’lik zarar meydana geldiğini söyledi. Polis ayrıca zanlı Sabiha Eryener’in “Müstahdem tarafından sirkat” ettiği iddia edilen miktarın 20 bin TL olduğunu söyledi. Zanlı Sabiha Eryener’in KKTC vatandaşı olduğunu söyleyen polis çavuşu Ercan Atasay uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminat şartlarını yerine getirdi
Yargıç Hale Ahmet Raşit huzurunda yapılan ifade ve beyanları göz önünde bulundurduğunu belirterek zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak 7 bin TL nakdi, 100’er bin TL 2 KKTC vatandaşı kefil kefaleti ile serbest kalmasına emir verdi. Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren Sabiha Eryener davaları görüşülünceye kadar serbest kaldı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı