Magazin

İran’da mahsur kalan Akdoğan çareyi doğaya çıkmakta buldu
Rol aldığı dizilerdeki başarısıyla tanınan genç oyuncu İlayda Akdoğan, İran’da yaşayan basketbolcu sevgilisi Roham Kabir’in yanına gitti ancak koronavirüs nedeniyle Türkiye’ye geri dönemedi. 611 kişinin öldüğü ülkede mahsur kalan, güzel oyuncu bunaldığını ifade ederek kendini doğaya verdi.

 

İlaç gibi geldi
Genç oyuncu sevgilisi ve arkadaşlarıyla ormanda çekildiği pozlarını “Karantina, corona derken inanılmaz bunaldık. Bu gün kendimizi doğaya bırakıp her şeyden uzaklaştığımız 6 saat geçirdik. Ne diyeyim, ilaç gibi geldi.” notuyla paylaştı.

 

Türkiye’ye geri dönemiyor
Sık sık gittiği İran’a son gidişinde koronavirüs nedeniyle Türkiye’nin sınır kapılarını kapattığı ve tüm uçuşların iptal edildiğini öğrenen oyuncu, ölümcül hastalığa yakalanmamak için sevgilisinin evinde mahsur kaldı. Evde boş oturmamak için Farsça öğrenmeye başlayan Akdoğan, takipçilerinden gelen mesajların ardından YouTube hesabından bir video çekti.

 

Türkiye’nin gönderdiği uçağa neden binmedi?
Oyuncu, İran’dan Türkiye’ye dönmek isteyen Türk vatandaşları için gönderilen Koca Yusuf’a neden binmediğiyle ilgili de “Türkiye’den İran’a gönderilen uçakla ilgili hiç bilgim yoktu. O yüzden bu uçakla dönemedim. Ev karantinasındayız. Her işte bir hayır vardır. Sağlık durumum iyi hasta değilim” dedi.

İran’da 611 kişi öldü
Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle İran’da şu ana dek 107 kişi hayatını kaybetti. Ruhani’nin tüm ülkeye yayıldığını duyurduğu virüs sebebiyle İran’da 20 Mart’a kadar tüm okullar ve üniversiteler tatil edildi.

 Başa dön tuşu